BranżaRynekPolecane tematy

Hitachi Data Systems, Hitachi Insight Group oraz Pentaho łączą się w firmę Hitachi Vantara

Nowo powstała firma – o przychodach 4 mld USD – ma odpowiadać za dostarczanie rozwiązań opartych o dane – IoT, Big Data, rozwiązania do analizy danych – oraz platform cloud computing. Nowa firma łączy działania Hitachi Data Systems, Hitachi Insight Group i Pentaho. Integracja ta ma pozwolić w pełni wykorzystać potencjał Hitachi przy dostarczaniu rozwiązań IT i OT.

Hitachi Data Systems, Hitachi Insight Group oraz Pentaho łączą się w firmę Hitachi Vantara

O zmianach w strukturach Grupy Hitachi poinformowano podczas konferencji Hitachi Next w Las Vegas. Japoński konglomerat działa na rynku od 100 lat odnosząc sukcesu na różnych płaszczyznach i stając się liderem w wielu gałęziach produkcji, jak i rozwiązaniach IT.

W założeniu Hitachi Vantara ma dać klientom unikalne połączenie wiedzy operacyjnej i informatycznej. Prezes i CEO Hitachi Toshiaki Higashihara podkreślił, że powstanie Hitachi Vantara jest kluczową zmianą w firmie, „kontynuującą wizję ujednolicenia innowacji społecznych”. Nowo powstała firma ma oferować usługi i rozwiązania oparte o dane. Obecnie to dane stanowią kluczowy element do wzrostu przychodów, obniżania kosztów i poprawy funkcjonowania przedsiębiorstw. Hitachi Vantara ma zaoferować kompleksowe rozwiązania związane z analizą danych, cloud computing, IoT, a także infrastrukturą IT.

Hitachi Vantara chce stać się jednym z liderów tego rynku oferując rozwiązania łączące dane biznesowe z całym otoczeniem, włączając w to zasoby ludzkie. Klienci będą mogli zarządzać, przechowywać, analizować i wizualizować dane, a następnie podejmować odpowiednie działania bazując na zdobytej wiedzy. Firma chce przenieść rozwiązania znane z centrów danych do fabryk. Odbędzie się to dzięki połączeniu rozwiązań takich jak oprogramowania i usług powiązanych z Hitachi Smart Data Center, platformą IoT Lumanda i oprogramowaniem Pentaho – przekonują przedstawiciele firmy.

Przeczytaj również
NOSPR AI opowie o muzyce klasycznej w czasie rzeczywistym

Jednym z celów nowo powstałej spółki jest zapewnienie luki w rozwijającym się rynku IoT. Zainteresowanie Internetem Rzeczy rośnie. Według Gartnera, w 2020 roku rynek ten będzie wart 440 mld USD. „Hitachi Vantara chce stać się jednym z liderów tego rynku oferując rozwiązania łączące dane biznesowe z całym otoczeniem, włączając w to zasoby ludzkie. Klienci będą mogli zarządzać, przechowywać, analizować i wizualizować dane, a następnie podejmować odpowiednie działania bazując na zdobytej wiedzy. Firma chce przenieść rozwiązania znane z centrów danych do fabryk. Odbędzie się to dzięki połączeniu rozwiązań takich jak oprogramowania i usług powiązanych z Hitachi Smart Data Center, platformą IoT Lumanda i oprogramowaniem Pentaho” – przekonują przedstawiciele firmy. Hitachi Vantara zaoferuje usługi firmom z branży usług finansowych i ubezpieczeniowych, firmom telekomunikacyjnym, transportowym, produkcyjnym, a także jednostką rządowym i administracyjnym.

CEO Hitachi Vantara został Ryuichi Otsuki, dotychczasowy CEO Hitachi Data Systems. Według niego, żadna firma na świecie nie może pochwalić się ponad 100 letnim doświadczeniem z zakresu technologii operacyjnych w połączeniu z rozwiązaniami informatycznymi dla najbardziej wymagających przedsiębiorstw. Hitachi Vantara ma zapewnić to połączenie.

Ruch Hitachi ma m.in. na celu poprawę konkurencyjności oferty firmy w stosunku do Dell EMC, Hewlett Packard Enterprise, IBM i Lenovo.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *