InfrastrukturaBranża ITRynek

Hivelocity wybrał Beyond.pl na partnera kolokacyjnego w Europie Centralnej

Współpraca ma związek z nowym projektem z obszaru blockchain, który Hivelocity – globalny dostawca serwerów dedykowanych i chmury prywatnej – realizuje w 30 lokalizacjach, także w Polsce. W ramach porozumienia Beyond.pl dostarcza kompleksowy pakiet usług, w tym kolokację, usługi łączności oraz administrację IT.

Hivelocity wybrał Beyond.pl na partnera kolokacyjnego w Europie Centralnej

Infrastruktura Hivelocity utrzymywana jest w Data Center 2 Beyond.pl w Poznaniu, m.in. ze względu na strategiczną lokalizację w centrum Europy Środkowo-Wschodniej. Jak wskazują przedstawiciele Hivelocity, jest to obecnie najbezpieczniejszy obiekt w całej Centralnej Europie i jedna z trzech serwerowni w całej Unii Europejskiej spełniająca standard Rated 4 ANSI/TIA-942. Dzięki współpracy z Beyond.pl, dostawca powiększył liczbę centrów danych, za pośrednictwem których świadczy usługi chmury prywatnej i serwerów dedykowanych, do 32.

“Poszukiwaliśmy lokalizacji usytuowanej geograficznie w obrębie Unii Europejskiej, efektywnej kosztowo i bardzo dobrze skomunikowanej z Frankfurtem, Amsterdamem, Londynem i Paryżem. Beyond.pl w pełni spełnił nasze wymagania techniczne. Co więcej, w toku prac zespoły techniczne udowodniły, że jakość obsługi w Beyond.pl jest porównywalna z najlepszymi dostawcami w Europie Zachodniej” – skomentował Richard Nicholas, Senior Vice President of Corporate Development w Hivelocity.

Uruchomienie kolokacji i usług supportowych zrealizowano w zaledwie 2 miesiące od pierwszego kontaktu. Beyond.pl odpowiadał za kompleksowy wdrożenie i instalację infrastruktury IT klienta w komorach serwerowych Data Center 2.  Obecnie Hivelocity korzysta z usług kolokacji, zdalnego wsparcia technicznego Smart Hands oraz usług łączności, w tym dostępu do ruchu internetowego o globalnym zasięgu oraz usług cross-connect.

“Coraz więcej międzynarodowych organizacji spogląda w kierunku polskiego rynku data center. Cieszę, że jesteśmy ich pierwszym wyborem. Jestem przekonany, że nasza oferta w zakresie bezpieczeństwa i dostępności usług jest wiodąca na rynku, a dostępne moce produkcyjne wynikające z rozbudowy kampusu w Poznaniu, zoptymalizowana oferta łączności, uzupełniona o zasilanie obiektów w 100% energią odnawialną stanowią silne argumenty dla naszych klientów” – powiedział Wojciech Stramski, CEO Beyond.pl.

Dodajmy, że do nawiązania współpracy między spółkami przyczyniły się inwestycje w rozwiązania connectivity, które Beyond.pl dostarczył w ubiegłym roku. W marcu 2021 roku uruchomiono Beyond East-West Corridor – korytarz telekomunikacyjny umożliwiający zestawianie połączeń między Poznaniem a Frankfurtem z opóźnieniem na poziomie zaledwie 11 milisekund w obie strony. Z kolei w sierpniu ubiegłego roku Beyond.pl zwiększył swój międzynarodowy zasięg poprzez nawiązanie współpracy z firmą Megaport, o czym szczegółowo pisaliśmy już w serwisie ITwiz.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *