Informacje prasoweRynek

Horizon 6 – nowe rozwiązanie łączące wirtualizację aplikacji i systemów

VMware wprowadza na rynek nową wersję oprogramowania linii Horizon. Według zapowiedzi nowe rozwiązanie ma umożliwiać stosunkowo łatwe wykorzystanie technologii wirtualizacji w warstwie aplikacji, na poziomie stacji roboczych oraz urządzeń mobilnych.

Horizon 6 – nowe rozwiązanie łączące wirtualizację aplikacji i systemów

Zdaniem przedstawicieli firmy VMware platforma Horizon 6 pozwala na dostarczanie użytkownikom wybranych aplikacji oraz całych środowisk zwirtualizowanych opartych na systemie Windows. Wykorzystuje przy tym możliwości chmury obliczeniowej i pozwala odpowiadać na potrzeby biznesowe wynikające z rosnącej presji na wykorzystywanie prywatnych urządzeń mobilnych w celach firmowych. „Firmy chcą przystosować swoje aplikacje i desktopy do ery mobilności i chmury obliczeniowej. Pragną dostępu do swoich pracowników przez dowolne urządzenie przy użyciu wszechstronnego rozwiązania, które jest proste w użyciu, bezpieczne i ekonomiczne” – uważa Sumit Dhawan, wiceprezes VMware odpowiedzialny za rozwój produktów typu desktop.

Odpowiedzią na tego typu potrzeby mają być m.in. rozbudowane funkcje pozwalające na uproszczenie dostępu do aplikacji, a także ujednolicenie całego środowiska pracy niezależnie od sposobu jego wykorzystania przez poszczególnych użytkowników. Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że oparte na VMware Horizon 6 zintegrowane środowisko pracy po jednokrotnym zalogowaniu pozwala wykorzystywać zarówno zwirtualizowane aplikacje utrzymywane we własnym centrum danych lub na maszynie lokalnej, jak i aplikacje webowe – także te, dostarczane w modelu SaaS.

W warstwie administracyjnej Vmware Horizon 6 ma oferować rozbudowane, scentralizowane funkcje zarządzania środowiskami zwirtualizowanymi – niezależnie od tego w jakim modelu są wykorzystywane przez użytkowników końcowych. Centralnie zarządzane mają być również obrazy wirtualne komputerów oraz całych pakietów aplikacyjnych, a także oprogramowania wykorzystywanego przez konkretnych użytkowników – także za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Funkcjonalność platformy Horizon 6 ma jednocześnie pozwalać na bezpieczne i szybkie dostarczanie użytkownikom kompletnych zwirtualizowanych środowisk roboczych lub pojedynczych aplikacji niezależnie od tego, czy mają one funkcjonować na maszynach wirtualnych, czy fizycznych. „Ambicją firmy VMware jest zapewnienie użytkownikom końcowym aplikacji i treści, dostarczanych im w sposób bezpieczny. Bez względu na to, czy używają komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów czy smartfonów” – podkreśla Sanjay Poonen, wiceprezes VMware odpowiedzialny za rozwiązania End-User Computing.

Cechą charakterystyczną oprogramowania VMware Horizon 6 mają być również rozbudowane mechanizmy automatyzacji warstwy administracyjnej i zaawansowane funkcje monitorowania interakcji, ryzyka awarii oraz kontroli dostępu. Rozwiązanie ma być w pełni przystosowane do działania w modelu chmury hybrydowej, łączącej rozwiązania oparte na infrastrukturze prywatnej i publicznej. Co ciekawe, nowa wersja środowiska VMware Horizon ma również w pełni obsługiwać rozwiązania klasy Software-Defined Data Center.

Środowisko VMware Horizon 6 ma być dostępne dla klientów już w drugim kwartale 2014 roku. Wedle zapowiedzi oprogramowanie będzie dostępne w trzech wersjach oraz w dwóch modelach licencjonowania. Najtańszą licencję wyceniono na 275 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *