SprzętRynek

HP Inc. prezentuje mobilne stacje robocze Z by HP i odświeża rodzinę HP Envy

Firma HP Inc. zaprezentowała nowe mobilne stacje robocze Z by HP oraz udoskonaloną rodzinę urządzeń HP Envy – rozwiązań przeznaczonych przede wszystkim do kreatywnej pracy dla wymagających użytkowników, w tym: grafików, architektów, fotografów, vlogerów czy autorów filmów.

HP Inc. prezentuje mobilne stacje robocze Z by HP i odświeża rodzinę HP Envy

Jak przekonują przedstawiciele producenta, zaprojektowane i przemodelowane od podstaw mobilne stacje robocze Z by VP przeznaczone są głównie do zadań specjalnych, wymagających dużej ilości zasobów. Sprawdzić się mają więc przy projektowaniu, modelowaniu, kodowaniu czy tworzeniu aplikacji. Z kolei urządzenia z serii HP Envy, w tym najnowszy Envy 15, adresowane są dla tych użytkowników, którzy regularnie edytują zdjęcia i filmy, czy też opracowują grafiki lub projekty internetowe.

„Chociaż wciąż przystosowujemy się do nowego stylu pracy i nauki, jedno pozostaje bez zmian – każdy z nas jest twórcą, a aby tworzyć musi mieć odpowiednie narzędzia. Niezależnie od tego, czy jest to ZBook Studio, najmocniejsza stacja robocza o tych proporcjach, czy Envy 15 z rozwiązaniami znanymi z urządzeń gamingowych, jak np. system chłodzenia, HP zapewnia profesjonalistom narzędzia do stworzenia kolejnego arcydzieła, a każdemu, kto chce tworzyć, wszechstronność inspirującą rozwój ich pasji” – twierdzi Alex Cho, prezes Personal Systems, HP Inc.

Nowe rozwiązania Z by HP do zadań specjalnych

Najmocniejszymi modelami w obecnym portfolio producenta są mobilne stacje robocze HP ZBook Studio oraz smukły, 15-calowy HP ZBook Create. Oba urządzenia oferują, jak zapewniają eksperci HP, pierwszy na świecie wyświetlacz DreamColor z 17,5-godzinnym czasem pracy baterii, oferującym dokładności 100% sRGB i Adobe RGB oraz ponad miliard kolorów.

Laptopy wyposażono w karty graficzne Quadro bądź GeForce oraz procesory Intel Core i Intel Xeon nowej generacji. Zgodnie z informacją producenta, funkcjonalność Z Power Slider zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad trybem pracy dla konkretnych zadań, a Z Predictive Fan Algorithm inteligentnie zarządza zachowaniem wentylatora na podstawie rodzaju pracy i używanych aplikacji. W urządzeniach wykorzystano również rozwiązania termoregulacji klasy gamingowej – nową komorę chłodzenia i polimer ciekłokrystaliczny.

HP Inc. prezentuje mobilne stacje robocze Z by HP i odświeża rodzinę HP Envy

Dodajmy, że laptopy HP ZBook Studio, ZBook Create z układami graficznymi RTX są częścią programu RTX Studio firmy NVIDIA. “Osoby kreatywne potrzebują odpowiedniej mocy by móc pracować z dowolnego miejsca. Napędzane przez karty graficzne NVIDIA Quadro i GeForce RTX oraz wspierane przez sterowniki NVIDIA Studio, HP ZBook Studio, ZBook Create i ENVY 15 zapewniają wydajność, mobilność i niezawodność, których oczekują twórcy” – mówi Bob Pette, wiceprezes i dyrektor generalny ds. Wizualizacji w firmie NVIDIA

Jeśli natomiast chodzi o design to oba modele mają niemal bezramkowy ekran, zamknięty w lekkiej aluminiowej obudowie mniejszej o 22% w porównaniu z poprzednią generacją. Z kolei za głęboki dźwięk, o niskich tonach schodzących do 150 HZ, odpowiadają głośniki dostosowane przez Bang & Olufsen.

Zarówno HP ZBook Studio jak i HP ZBook Create będą dostępne w Polsce w okolicach sierpnia 2020 roku.

Odświeżona linia HP Envy

Co do linii Envy to HP odświeżyło pięć różnych modeli – HP Envy 13, HP Envy 15, HP Envy 17, HP Envy 13 x360 oraz HP Envy 15 x360. Ostatnie dwa z wymienionych, laptopy konwertowalne, wyposażono w układy Intel Core 10 generacji (Ice Lake-U) oraz AMD Ryzen serii 4000. Z kolei modele 13, 15 oraz 17 oferowane są wyłącznie z procesorami Intela. Za wydajność najciekawszego z nich, modelu HP Envy 15, odpowiada procesor Intel Core i9 (serii H) 10. generacji, karta graficznej NVIDIA GeForce RTX 2060 z Max-Q design oraz do 32 GB pamięci DDR4. Envy 15 to także pierwszy laptop z serii HP Envy, który oferuje termoregulację znaną z urządzeń stworzonych do gamingu – komorę parową i dwa wentylatory 12-woltowe, podkreślają przedstawiciele producenta. Dodają jednocześnie, że w porównaniu z tradycyjną konstrukcją heat-pipe, rozwiązanie to zapewnia o 33% większą moc procesora. Bateria w tym laptopie pracuje nawet do 16,5 godzin.

HP Inc. prezentuje mobilne stacje robocze Z by HP i odświeża rodzinę HP Envy

Urządzenie posiada wyświetlacz DisplayHDR True Black z certyfikatem 4K OLED VESA, ze 100% gamą kolorów DCI-P3, współczynnikiem kontrastu 100 000:1 oraz jasność na poziomie 400 nitów. Nowością, dostępną wyłącznie w tym modelu, jest rozwiązanie HP QuickDrop, które pozwala przesyłać cyfrowe projekty, dokumenty, notatki, adresy i inne dane na urządzenia różnego typu – PC czy mobile wyposażone w systemy iOS i Android. Jak podkreślają specjaliści HP, to także pierwszy Envy z w pełni szklanym touchpadem.

Warto również nadmienić, że nowe laptopy HP Envy posiadają wyświetlacze, ze współczynnikiem ekranu do obudowy na poziomie 88%, w HP Envy 13, HP Envy x360 13 i HP Envy x360 15 oraz 86% w modelu HP Envy 17.

Wszystkie odświeżone modele HP Envy będą dostępne w Polsce w sierpniu tego roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *