Branża ITRynekPolecane tematy

HP zainwestuje miliard dolarów w rozwiązania cloud

Nowe rozwiązania i usługi oparte na platformie chmurowej HP mają być dostępne już za półtora roku. Wedle zapowiedzi nowe rozwiązania będą utrzymywane w 20 centrach danych amerykańskiego koncernu.

HP  zainwestuje miliard dolarów w rozwiązania cloud

Przedstawiciele HP zapowiadają, że na rozwój nowej oferty tylko w ciągu dwóch najbliższych lat przeznaczone zostaną środki w wysokości przewyższającej miliard dolarów. Koncern Hewlett-Packard nie informuje jakie konkretnie rozwiązania będą oferowane w ramach nowej oferty. Wiadomo, że będą one oparte na rozwijanej przez HP dystrybucji platformy OpenStack. „Wyzwania z jakimi muszą mierzyć się dziś nasi klienci wykraczają poza obszar chmury obliczeniowej. Obejmują zagadnienia dotyczące zarządzania, kontrolowania i skalowania aplikacji w hybrydowych środowiskach rozciągających się na wiele podejść technologicznych” – mówi Martin Fink, cytowany w oficjalnej informacji prasowej wiceprezes i dyrektor ds. technologii HP. Niewykluczone więc, że HP zamierza rozwinąć ofertę aplikacji i usług wspierających zarządzanie rozproszonymi środowiskami cloud.

Według doniesień agencji Reuters na początku maja HP podpisał umowę o strategicznej współpracy z firmą Foxconn Technology Group. Chińska spółka będzie produkować dla HP m.in. serwery zoptymalizowane z myślą o dostawcach usług typu cloud.

Zapowiedziane przez władze HP działania w obszarze rozwiązań chmurowych oznaczają, że amerykański koncern zamierza bezpośrednio konkurować z firmami takimi jak Amazon, Google, czy Microsoft. Wkrótce do ich grona dołączy również Cisco – w marcu przedstawiciele tej firmy zapowiedzieli chęć zwiększenia inwestycji we własne rozwiązania chmurowe.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *