Rynek

HPE wprowadza nową, elastyczną ofertę z myślą o klientach z sektora MSP

Partnerzy Hewlett Packard Enterprise mogą już korzystać z elastycznego, zautomatyzowanego konfiguratora ofertowego. Rozwiązanie pozwala m.in. na łatwe tworzenie ofert dla klientów końcowych, wspiera dynamiczną obsługę rabatów i ofert specjalnych, a także zapewnia dostęp do informacji na temat stanów magazynowych poszczególnych produktów. Przeznaczony dla dostawców rozwiązań IT konfigurator HPE FlexOffers dostępny jest na stronach internetowych autoryzowanych dystrybutorów HPE – ALSO Polska, AB oraz Veracomp. Nowy program ma stanowić m.in. odpowiedź na potrzeby klientów w kontekście prognozowanego wzrostu sprzedaży rozwiązań IT w małych i średnich firmach.

HPE wprowadza nową, elastyczną ofertę z myślą o klientach z sektora MSP

Najważniejsze informacje

  • Zdaniem przedstawicieli HPE w 2021 roku nastąpi wzrost sprzedaży rozwiązań IT w sektorze MSP. Małe i średnie firmy mają bowiem, na szerszą niż dotąd skalę, sięgać po nowe rozwiązania na potrzeby lepszego wykorzystania danych biznesowych, optymalizacji procesów, czy transformacji modeli biznesowych.
  • W sektorze małych i średnich firm widoczna jest rosnąca świadomość potencjału projektów cyfrowej transformacji m.in. w zakresie budowania przewagi konkurencyjnej, redukcji kosztów oraz - co nie mniej istotne - zapewnienia ciągłości działania przedsiębiorstwa.
  • Partnerzy HPE mogą skorzystać także z kreatora rozwiązań, selektora konkurencyjnych cen oraz rozwiązań pozwalających na łatwe generowanie ofert sprzedażowych. Mają także bieżący dostęp do informacji na temat oszczędności, rabatów oraz zapasów magazynowych..
  • Konfigurator iQuote dostępny jest dla partnerów HPE w serwisach internetowych autoryzowanych dystrybutorów HPE na rynku polskim, w tym firm: ALSO Polska, AB oraz Veracomp.

Zdaniem przedstawicieli firmy Hewlett Packard Enterprise w 2021 roku nastąpi wzrost sprzedaży rozwiązań IT w sektorze MSP. Małe i średnie firmy mają bowiem, na szerszą niż dotąd skalę, sięgać po nowe rozwiązania na potrzeby lepszego wykorzystania danych biznesowych, optymalizacji procesów, czy transformacji modeli biznesowych. „Pandemia na zawsze zmieniła sposób prowadzenia biznesu przez wszystkich uczestników rynku. Firmy MŚP z jednej strony boleśnie odczuły skutki kolejnych lockdownów, ale z drugiej strony bardzo szybko rozpoczęły dostosowywanie się do nowych realiów gospodarczo-społecznych. Widzimy to, obserwując wzrosty na rynku MŚP w Polsce i na całym świecie” – mówi Maciek Szcześniak, wiceprezes i dyrektor generalny HPE odpowiedzialny za sprzedaż na globalnym rynku MŚP.

Przeczytaj również
Oferujemy usługę zarządzania cyfrowym ryzykiem – Digital Risk Protection

Co więcej, jak podkreślają przedstawiciele HPE sektor małych i średnich przedsiębiorstw w szczególnym stopniu oczekuje dziś elastyczności w zakresie budowania rozwiązań IT realizujących konkretne cele biznesowe. Dotyczy to zarówno konfiguracji rozwiązań, jak i kwestii finansowania tego rodzaju inwestycji. „Firmy MŚP muszą dostosować się do nowych realiów biznesowych wywołanych globalną pandemią. Klienci wyraźnie oczekują dużej elastyczności w dopasowywaniu się do ich bieżących potrzeb biznesowych” – dodaje Adam Tomczak, lider sprzedaży do segmentu MŚP na region Europy Centralnej w HPE. Jego zdaniem, w sektorze małych i średnich firm widoczna jest rosnąca świadomość potencjału projektów cyfrowej transformacji m.in. w zakresie budowania przewagi konkurencyjnej, redukcji kosztów oraz – co nie mniej istotne – zapewnienia ciągłości działania przedsiębiorstwa.

Odpowiedzią na oczekiwania klientów z sektora MSP, a także związane z nimi perspektywy biznesowe dla partnerów HPE jest dostępna od lutego 2021 roku oferta FlexOffers. “Szerokie portfolio produktów HPE dostępne jest poprzez innowacyjny i prosty w obsłudze konfigurator iQuote. Dzięki temu narzędziu, partnerzy mogą elastycznie konfigurować rozwiązania HPE i automatycznie uzyskiwać na nie dedykowane rabaty. Wysokość rabatu dla partnerów przyznawana jest w zależności od wybranych komponentów” – podkreśla Aneta Brońska, Lider Sprzedaży Dystrybucyjnej HPE w Polsce. Konfigurator iQuote dostępny jest dla partnerów HPE w serwisach internetowych autoryzowanych dystrybutorów HPE na rynku polskim, w tym firm: ALSO Polska, AB oraz Veracomp.

Oferty tworzone w ramach programu FlexOffers zapewniać mają m.in. najbardziej korzystne ceny transakcyjne z dynamicznie przyznawanymi rabatami. Partnerzy HPE mogą skorzystać także z kreatora rozwiązań, selektora konkurencyjnych cen oraz rozwiązań pozwalających na łatwe generowanie ofert sprzedażowych. Mają także bieżący dostęp do informacji na temat oszczędności, rabatów oraz zapasów magazynowych. HPE zapewnia także rozwiązania umożliwiające finansowanie oferowanych rozwiązań. Są one dostępne zarówno dla partnerów firmy, jak i dla klientów końcowych.

Przeczytaj również
Startupy oferujące ciekawe rozwiązania wspierające walkę z koronawirusem otrzymają 1,5 miliona zł dofinansowania
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.