InfrastrukturaPolecane tematy

Hybrydowy SD-WAN od Orange – efektywna łączność i łatwe zarządzanie wielooddziałową firmą

Promocja

Definiowana programowo sieć rozległa (SD-WAN) to wirtualna architektura, która umożliwia przedsiębiorstwom wykorzystanie dowolnej kombinacji usług transmisji danych – w tym MPLS, LTE i szerokopasmowych usług internetowych. Głównym celem tej technologii jest zapewnienie optymalnego i bezpiecznego łączenia użytkowników z aplikacjami.

Hybrydowy SD-WAN od Orange – efektywna łączność i łatwe zarządzanie wielooddziałową firmą

SD-WAN jest obecnie najbardziej zaawansowaną technologią komunikacji w sieciach WAN, opartą na rozwiązaniach definiowanych programowo, która zapewnia bezpieczne i efektywne zarządzanie ruchem w sieci. Usprawnia wydajność aplikacji i zapewnia wysoką jakość obsługi użytkownika, co skutkuje zwiększoną produktywnością biznesową, elastycznością i zmniejszonymi kosztami IT.

Tradycyjne sieci WAN oparte na konwencjonalnych routerach nie były projektowane pod kątem aplikacji chmurowych. Zwykle wymagają kierowania całej transmisji danych – w tym ruchu w chmurze – z oddziałów do centrum danych w siedzibie przedsiębiorstwa, gdzie można zastosować zaawansowane usługi kontroli bezpieczeństwa. Opóźnienie spowodowane tak zorganizowaną transmisją pogarsza wydajność aplikacji, powodując utratę produktywności.

W przeciwieństwie do tradycyjnej architektury WAN zorientowanej na router, model SD-WAN został zaprojektowany do pełnej obsługi aplikacji instalowanych w lokalnych centrach danych, chmurach publicznych lub prywatnych oraz usługach SaaS, takich jak Salesforce, czy Office 365, zapewniając jednocześnie najwyższe poziomy wydajności aplikacji.

Ponieważ w sieci SD-WAN dane aplikacji przesyłane są w sposób inteligentny za pośrednictwem różnych połączeń WAN, możliwa jest bieżąca kontrola działanie aplikacji w chmurze, które są zoptymalizowane zarówno pod kątem wydajności, jak i kosztów. Co istotne poprawia to w sposób istotny komfort pracy użytkowników.

Klasyczna sieć jest droga, a przy tym zarządzanie routerami jest skomplikowane. W przypadku SD-WAN stosowany jest jeden czytelny interfejs do zarządzania wszystkim lokalizacjami, a przy tym sieć jest skalowalna i bezpieczna. Kolejne urządzenia są przyłączone niemal bezobsługowo do sieci, co w sposób istotny upraszcza jej rozbudowę i zarządzanie.

Jak działa Hybrydowy SD-WAN?

SD-WAN, czyli sieć rozległą definiowaną programowo, można zastosować jako wirtualną nakładkę do bieżącego połączenia WAN firmy, które obecnie jest zwykle oparte na technologii MPLS.

Hybrydowy SD-WAN umożliwia przedsiębiorstwom korzystającym z rozwiązań chmurowych dostarczanie użytkownikom najwyższej jakości obsługi aplikacji (QoEx). Wykorzystując inteligencję i identyfikując aplikacje, SD-WAN zapewnia routing z uwzględnieniem priorytetowych aplikacji w całej sieci WAN.

Bezpieczne lokalne oddzielenie ruchu sieciowego aplikacji IaaS i SaaS z oddziału zapewnia najwyższy poziom wydajności chmury, jednocześnie chroniąc przedsiębiorstwo przed zagrożeniami. W przeciwieństwie do SD-WAN, konwencjonalny model zorientowany na router rozdziela funkcję sterowania na wszystkie urządzenia w sieci i po prostu kieruje ruch w oparciu o adresy TCP / IP i listy ACL. Model ten wydaje się być sztywny, nieefektywny i nieprzyjazny dla chmury, negatywnie wpływając na komfort i jakość pracy.

Dlaczego Hybrydowy SD-WAN od Orange?

Czasy się zmieniły, a przedsiębiorstwa korzystają z chmury i subskrybują oprogramowanie jako usługę (SaaS). Podczas gdy w tradycyjnym modelu użytkownicy łączyli się z korporacyjnym centrum danych, aby uzyskać dostęp do aplikacji biznesowych, obecnie uzyskują dostęp do tych samych aplikacji w chmurze.

W rezultacie tradycyjna sieć WAN nie jest już wystarczająca, głównie dlatego, że przenoszenie całego ruchu – w tym tego kierowanego do chmury – z oddziałów do centrali wprowadza opóźnienia i pogarsza wydajność aplikacji. SD-WAN zapewnia uproszczenie sieci rozległej, niższe koszty, większą wydajność pasma i bezproblemowe wejście do chmury ze znaczną wydajnością aplikacji, szczególnie w przypadku aplikacji krytycznych, bez ryzyka utraty bezpieczeństwa i prywatności danych.

Zaletą technologii SD-WAN – będącej de facto oprogramowaniem – jest prostota i szybkość dostosowania do istniejącej infrastruktury. Dzięki prostszemu zarządzaniu siecią, optymalnemu wykorzystaniu łączy, lepszej wydajności działania aplikacji może przynieść oszczędności w kosztach działania firmy. Co niezwykle istotne firma nie musi zatrudniać wysoko wykwalifikowanego informatyka, aby ją skonfigurować i efektywnie zarządzać.

Dzięki nowej platformie, Orange ma możliwość szybszego uruchamiania usług dla nowych klientów, a także skuteczniejszego oraz optymalnego monitorowania wszystkich sieci klienckich. W odróżnieniu od rozwiązań oferowanych przez innych operatorów czy też integratorów nie jest konieczny drogi zakup dedykowanych serwerów dla klienta. To także oszczędność miejsca w serwerowni, a także wygoda dla użytkownika usługi – wszystkie aplikacje SD WAN są uruchomione w Data Center Orange, całkowicie bezpieczne i niezawodne dzięki stosowanej redundancji. W ramach rozwiązania udostępniany jest portal , który jest wygodnym interfejsem graficznym dla klienta, pozwalającym na bezpieczne i proste konfigurowanie sieci, oraz podgląd jej parametrów pracy i statystyk. Hybrydowy SD WAN zapewnia także integrację z rozwiązaniami chmury publicznej takiej jak AWS czy Azure, poprawiając jakość działania ich aplikacji biznesowych.

Dlaczego firmy decydują się korzystać z rozwiązań SD-WAN?

Pomijając oszczędności, istnieje wiele innych powodów, dla których firmy przestawiają swoją infrastrukturę IT na SD-WAN. Oto krótkie podsumowanie powodów, dla których firmy, decydują się na to rozwiązanie:

Bezpieczeństwo
• Szyfrowanie ruchu sieciowego
• Segmentacja sieci
• Posiadanie centralnego systemu zarządzania
• Zwiększenie widoczności i kontroli nad siecią WAN
• Optymalizacja wydajności
• Bezpieczeństwo transmisji do centrów danych przedsiębiorstwa i chmury

Wydajność
• Architektura SD-WAN jest idealna dla zespołów rozproszonych geograficznie
• Zwiększona wydajność aplikacji – komfort pracy użytkownika końcowego
• Zwiększona prędkość komunikacji między oddziałami
• Zapewnione bezpieczeństwo aplikacji
• Zwiększone bezpieczeństwo poufnych plików w sieci

Skalowalność i elastyczność
• Umożliwia stopniowe wdrażanie w swojej sieci WAN w miarę rozwoju firmy
• Umożliwia konfigurację sieci w sposób, który najlepiej pasuje do istniejącej infrastruktury

Niezawodność dostawcy

Hybrydowy SD -WAN od Orange to ogólnopolski zasięg u doświadczonego partnera dysponującego najlepiej rozwiniętą siecią dostępową i służbami serwisowymi w Polsce. Orange zapewnia wysoką jakość usługi gwarantowaną przez całodobowy monitoring sieci, zaawansowane opcje SLA oraz wsparcie dedykowanego Opiekuna Technicznego bądź przez dostępny 24h/365 dni dedykowany Helpdesk.

Warto podkreślić, że od 2020 r. Orange rozpoczyna świadczenie usługi Hybrydowy SD WAN na nowej platformie, w pełni zarządzanej przez Orange i uruchomionej w jej Data Centre. Nowe rozwiązanie pozwoli na szersze oferowanie usługi Hybrydowy SD WAN , nie tylko dla dużych korporacji, ale będzie odpowiadało także na potrzeby średnich firm.
Dane przechowywane są na terenie Polski na serwerach dedykowanych tej usłudze, spełniającymi najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz niezawodności.

Więcej informacji na stronie www.orange.pl/lp/hybrydowy-sd-wan

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *