Branża ITStrefa IFSRozwiązaniaRynek

IFS notuje znaczące wzrosty sprzedaży licencji

Tylko w pierwszym kwartale br. przychody szwedzkiego producenta oprogramowania biznesowego wzrosły o 67% względem analogicznego okresu w roku poprzednim. Źródłem wzrostów ma być rosnąca sprzedaż rozwiązań IFS do nowych klientów z całego świata.

IFS notuje znaczące wzrosty sprzedaży licencji

Przedstawiciele IFS zapewniają, że wzrostom sprzedaży towarzyszy istotne wzmocnienie zyskowności firmy. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł w pierwszym kwartale br. niemal o 70 proc. Dodatkowo, w ciągu pierwszych trzech kwartałów br. istotnie wzrosła liczba nowych klientów, którzy zdecydowali się na wdrożenie rozwiązań IFS w chmurze. Zdaniem przedstawicieli koncernu, wysoka dynamika wzrostu jest m.in. pochodną decyzji o wykorzystaniu na szeroką skalę platformy Microsoft Azure. “Dzięki naszej strategii zorientowanej na klientów wyniki finansowe stale się poprawiają – po raz kolejny znacząco wyprzedzamy średnią rynkową, wystarczy spojrzeć na dane liczbowe. Jako najszybciej rozwijający się dostawca rozwiązań ERP jesteśmy na dobrej drodze do uzyskania znacznie większego udziału w rynku w 2019 roku i kolejnych latach. Dostawcy rozwiązań ERP starszych generacji próbują zwodzić klientów, a jak wyraźnie wynika z naszych danych liczbowych, ci sami klienci decydują się na partnera, który wie, że podejście zorientowane na klienta jest czymś o wiele więcej niż pustym sloganem” – podkreśla Darren Roos, dyrektor generalny IFS.

I tak, obecna strategia IFS zakłada m.in. oferowanie dostosowanych do wyzwań branżowych rozwiązań, które można szybko wdrożyć i łatwo wykorzystać. Rozwiązania IFS mają ponadto cechować się niższymi całkowitymi kosztami posiadania w porównaniu z konkurencyjnymi narzędziami, a także – najnowszymi i stale rozwijanymi funkcjonalnościami. Jednocześnie, realizowana strategia zakłada ograniczenie inwestycji w obszarach, które obecnie nie są związane z podstawową działalnością firmy lub nie przynoszą klientom wartości.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *