PracaRozwiązaniaProgramowanie

IFS sfinalizował przejęcie globalnego dostawcy oprogramowania do zarządzania serwisem w terenie

Transakcja wzmacnia pozycję IFS na rynku rozwiązań wspierających zarządzanie działalnością serwisową prowadzoną w terenie. Efektem przejęcia firmy Astea International jest też wzmocnienie zespołu oraz kompetencji wdrożeniowych, a także – rozszerzenie sieci partnerów IFS.

IFS sfinalizował przejęcie globalnego dostawcy oprogramowania do zarządzania serwisem w terenie

Z oficjalnych informacji wynika, że skonsolidowana organizacja IFS będzie w stanie obsłużyć większe grono klientów w większej liczbie krajów, co przyczyni się m.in. do zwiększenia obrotów oraz pozycji rynkowej firmy. Przedstawiciele firmy IFS podkreślają również, że wzmocnienie oferty w obszarze rozwiązań klasy Field Service Management (FSM) dobrze wpisuje się w zmiany rynkowe związane ze zjawiskiem serwicyzacji. „Sektor rozwiązań do zarządzania serwisem wciąż rozwija się szybciej niż wiele innych rozwiązań dla konkretnych branż, a dzięki naszej silnej pozycji jesteśmy w stanie oferować klientom najbardziej zaawansowane technicznie i jednocześnie atrakcyjne rozwiązania. Pozwolą im zwiększyć przychody oraz uzyskać przewagę nad konkurencją poprzez usprawnienie obsługi serwisowej” – mówi Marne Martin, szefowa działu Service Management Business w firmie IFS.

Tego rodzaju obserwacje potwierdzają także analitycy rynku oprogramowania biznesowego. „Zarządzanie serwisem w terenie szybko nabiera strategicznego znaczenia dla wszystkich przedsiębiorstw, które starają się zaoferować rozszerzoną ofertę produktową — a także wzmocnić swoje relacje z klientami. Dzięki przejęciu firmy Astea IFS jest w stanie lepiej pomagać klientom we wprowadzaniu innowacji w dziedzinie zarządzania usługami i serwisem w terenie” – podkreśla Nicole France, wiceprezes firmy analitycznej Constellation Research.

Docelowo, rozwiązania oferowane dotąd przez Astea International zostaną też zintegrowane z oprogramowaniem rozwijanym przez firmy IFS, co przyczyni się do rozszerzenia jego funkcjonalności. Zamiar przejęcia firmy Astea International oficjalnie ogłoszono w październiku 2019 roku. Wartości transakcji nie ujawniono.

Przeczytaj również
Najważniejszą zmianą tego roku jest fakt, że szybko rośnie liczba projektów digitalizacyjnych
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.