Branża ITInformacje prasoweStrefa IFSWdrożeniaRynek

IFS zyskuje nowego klienta z sektora energetyki

Wdrożenie systemu IFS Applications ma pozwolić na zwiększenie przewagi konkurencyjnej norweskiej firmy Mørenett. Uzupełniony o dedykowane rozwiązania mobilne system wygrał rywalizację m.in. z systemami linii Microsoft Dynamics. Z systemu firmy IFS w norweskiej spółce korzystać będzie 240 użytkowników, w tym wszyscy pracownicy terenowi.

IFS zyskuje nowego klienta z sektora energetyki

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Mørenett, jeden z dziesięciu największych operatorów sieci elektroenergetycznej w Norwegii, wybrała system IFS Applications™ jako swoje podstawowe rozwiązanie ERP.

Firma Mørenett powstała na początku 2014 roku w wyniku połączenia spółek Tussa Nett AS i Tafjord Kraftnett AS. Fuzja ta miała na celu zapewnienie klientom bezpiecznych i niezawodnych dostaw energii elektrycznej. Mørenett jest ósmym co do wielkości operatorem sieci elektroenergetycznej w Norwegii i obsługuje 61 000 odbiorców w regionie Sunnmøre.

Firma Mørenett poszukiwała wszechstronnego rozwiązania, obejmującego finanse, dystrybucję, zarządzanie projektami, zaopatrzenie i kadry, które zapewniałoby obsługę najważniejszych operacji biznesowych nowo założonego przedsiębiorstwa. Miało ono również stanowić niezawodną i wielofunkcyjną platformę mobilną wykorzystywaną przez pracowników pracujących w terenie. W przetargu wyłoniono system IFS Applications.

Rozwiązanie ERP firmy IFS, przygotowane do obsługi 240 użytkowników, będzie stosowane przez wszystkich pracowników terenowych firmy Mørenett.

Komentując przebieg przetargu, Torbjørn Aarø, dyrektor ds. zakupów w firmie Mørenett, wskazuje platformę mobilną firmy IFS jako rozwiązanie będące w stanie przynieść rzeczywiste korzyści: „Firma IFS przedstawiła przekonującą analizę biznesową dotyczącą tej inwestycji. Jednym z elementów wyraźnie wyróżniających produkt firmy IFS na tle konkurencji, m.in. rozwiązania Microsoft Dynamics, było proste w obsłudze rozwiązanie mobilne, którego bardzo potrzebowaliśmy”.

Złożoność działalności operacyjnej firmy Mørenett wiązała się z wymogiem zastosowania rozwiązania o zaawansowanej funkcjonalności, które oferowałoby możliwość stałego dostosowywania go do zmian w branży. Doświadczenie firmy IFS w sektorze użyteczności publicznej oraz elastyczność jej rozwiązania umożliwią firmie Mørenett osiągnięcie zarówno szybkiego zwrotu z inwestycji, jak i długoterminowych korzyści biznesowych.

„Wybór naszego produktu jako rozwiązania obsługującego działalność firmy Mørenett to dla nas ogromny zaszczyt i dowód uznania naszego wieloletniego doświadczenia w branży energetycznej” − stwierdził Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia. “Jesteśmy dumni, że staliśmy się częścią tego nowego przedsięwzięcia i cieszy nas wizja długoterminowej współpracy z firmą Mørenett”. Wdrożenie zostanie zakończone w 2015 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *