ERPBranża ITRynek

Inetum poszerza partnerstwo z SAP i oferuje nowe usługi

Strategiczne partnerstwo Inetum z SAP w Polsce zakłada m.in. wykorzystanie globalnych doświadczeń i kompetencji pod kątem wdrożeń, rozwoju i wsparcia dla rozwiązań wykorzystywanych na lokalnym rynku. Wedle zapowiedzi, wspólna oferta obu firm została zaprojektowana pod kątem jak najlepszego dopasowania do potrzeb biznesowych lokalnego rynku oraz zapewnienia im skutecznego wsparcia w inicjatywach cyfrowej transformacji.

Inetum poszerza partnerstwo z SAP i oferuje nowe usługi

Ogłoszona właśnie oferta Inetum obejmuje całe portfolio rozwiązań SAP i stanowi rozwinięcie trwającej od przeszło 25 lat współpracy obu firm. “Inetum świadczy usługi dla klientów praktycznie we wszystkich branżach i segmentach rynku, przy czym nasze główne atuty to silny nacisk na jakość i rozległe doświadczenie w nowych rozwiązaniach chmurowych SAP” – zapewnia Grzegorz Piliszek, Regional Business Unit Director of Microsoft Dynamics & SAP Solutions w Grupie Inetum. “Inetum posiada dedykowany zespół innowacji FabLab, ze 150 konsultantami na pokładzie, który oprócz rozwiązań dla różnych linii biznesowych, tworzy rozwiązania dla systemów SAP – przykładem GenAI4SAP i mamy już zainteresowanych tym rozwiązaniem klientów” – dodaje Grzegorz Piliszek.

Dedykowana dla lokalnego rynku oferta Inetum obejmuje dwa podejścia projektowe, uzależnione od potrzeb klientów. Co ciekawe, bazują one nie tylko na unikalnych kompetencjach Inetum, ale także – dedykowanych metodykach projektowych, które uzupełniają mechanizmy proponowane przez SAP. “Pakiety Inetum opierają się na sprawdzonych rozwiązaniach SAP S/4HANA, co oznacza, że klienci mogą być pewni ich stabilności, bezpieczeństwa i zgodności z najlepszymi praktykami. W Inetum rozumiemy także, jak ważnymi czynnikami dla każdego klienta są stabilność pracy i koszty, dlatego np. przy pakiecie migracyjnym wykorzystujemy własne, innowacyjne narzędzia, takie jak HANALYST. Pozwalają one na analizę obecnego systemu klienta, dostarczają listę modyfikacji i estymacje, potrzebne do zaproponowania optymalnego rozwiązania, które usprawni procesy i zredukuje koszty” – podkreśla Paweł Kisiel, SAP Practice Leader w Inetum Polska.

Realizowane przez zespół Inetum projekty SAP są także realizowane przy udziale ekspertów globalnego zespołu Inetum Cloud Center of Excellence, a także w oparciu o doświadczenia z wielu przeprowadzonych na całym świecie wdrożeń rozwiązań SAP. “Inetum oferuje kompleksową gamę rozwiązań SAP i obsługuje klientów z różnych segmentów rynku, wykorzystując swoje mocne strony, takie jak koncentracja na jakości, bogate doświadczenie z nowymi rozwiązaniami chmurowymi SAP oraz dogłębna wiedza w branżach takich jak handel detaliczny i towary konsumpcyjne, motoryzacja, produkcja i energetyka. Podczas gdy inni partnerzy SAP próbują poradzić sobie z wszystkimi trudnościami projektowymi w chmurze publicznej SAP S/4HANA, my mamy wsparcie naszego Inetum Cloud Center of Excellence i to od podejścia funkcjonalnego, transformacyjnego po najbardziej techniczne” – podkreśla Marek Pokorski, dyrektor zarządzający Inetum Polska.

Skierowana do rynku lokalnego propozycja Inetum opiera się na dwóch pakietach. Są to:

  • Adopt2Win, czyli podejście skierowane do organizacji, które nie posiadają jeszcze rozwiązań SAP lub planują ich wdrożenie w tzw. modelu Greenfield. Pakiet, który obejmuje wdrożenie rozwiązania SAP S/4HANA Public Cloud w ciągu co najmniej 12 tygodni ma wyróżniać m.in. cena usług wdrożeniowych – połowę niższa od średniego kosztu projektów o takiej specyfice i skali. Zdaniem przedstawicieli Inetum, takie podejście odpowiada potrzebom firm, które poszukują sposobu na szybkie i korzystne kosztowo wdrożenie niezawodnego systemu klasy ERP. W szczególny sposób mowa tu m.in. o projektach typu rollout, a także dynamicznie rozwijających się organizacjach.
  • Rise2S4 with Panaya – przeznaczony dla organizacji zainteresowanych modernizacja istniejących rozwiązań SAP i przejściem na platformę SAP S/4HANA. Ofertę Inetum ma tu wyróżniać m.in. wykorzystanie rozwiązania Panaya m.in. na potrzeby analizy potrzeb, wsparcia migracji, oceny ryzyka i testów przy użyciu dedykowanych narzędzi, także opartych na sztucznej inteligencji. Przedstawiciele Inetum zapewniają, że za sprawą rozwiązania Panaya proces migracyjny jest bardziej przejrzysty i lepiej przygotowany, co przekłada się na możliwość skrócenia czasu realizacji prac i ograniczenie kosztów. Wedle zapowiedzi usługi migracyjne realizowane są w ciągu min. 7 miesięcy.

Oba pakiety są certyfikowane przez SAP w ramach programu SAP-Qualified Partner-Packaged Solutions, co potwierdza ich zgodność z najlepszymi praktykami i wymaganiami producenta.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *