RynekPolecane tematy

Infor, Luxoft Poland i Onwelo zatrudnią ponad 3000 specjalistów IT

Rekrutację kilkuset osób planują Luxoft Poland i Infor. Z kolei polski startup Onwelo za trzy lata chce zatrudniać 2 tys. ekspertów IT. Liczba pracowników Luxoft w Polsce przekroczyła już liczbę 2000 osób. W 2015  roku firma zwiększyła swoją kadrę nad Wisłą trzykrotnie i zamierza kontynuować wzrost. W 2016 r. planuje zwiększenie liczby zatrudnionych o ok. 500 osób i wejście do kolejnego miasta. Obecnie Luxoft Poland rozwija centra w Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. W tym ostatnim mieście 500 osób w tworzonym Center of Excellence (CoE) zatrudnić zamierza Infor.

Infor, Luxoft Poland i Onwelo zatrudnią ponad 3000 specjalistów IT

Jeszcze w 2014 roku w Polsce pracowało 5% specjalistów Luxoft na świecie, obecnie to około 18%. Fakt stopniowego przenoszenia środka ciężkości firmy do Polski pozwala nam coraz mocniej wpływać na globalne działania i promować Polaków wewnątrz organizacji. Rok 2015 był wyjątkowy pod względem skali zatrudnienia, w tym chcemy utrzymać trend wzrostowy i zatrudnić przynajmniej kilkaset osób. Warto podkreślić, że Polska odgrywa wyjątkową rolę w naszej globalnej sieci biznesowej. To lokalizacja, w której można zarówno zatrudniać wysokiej klasy informatyków, jak i znajdować nowych partnerów biznesowych. Moją ambicją nie jest wyłącznie budowanie dużej organizacji. Nasza obecna skala jest bardzo ważnym fundamentem, na którym chcę budować jeszcze lepsze miejsca pracy dla zaangażowanych pracowników” – komentuje Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland i Luxoft Central Europe.

Dynamiczny wzrost polskiego oddziału przekłada się na rozwój wszystkich centrów Luxoft ulokowanych nad Wisłą. Ponad 50% pracowników firmy pracuje w centrach ulokowanych w Krakowie. W ubiegłym roku czterokrotnie urosła kadra specjalistów z Wrocławia. W grudniu 2015 roku ruszył najnowszy oddział w Gdańsku, gdzie obecnie projekty realizuje kilkudziesięciu informatyków. Na pracę w Luxoft Poland mogą liczyć przede wszystkim programiści i specjaliści IT z 3-5 letnim doświadczeniem. Luxoft rozwija także Corporate Junior Program, projekt dla uzdolnionych absolwentów na początku kariery zawodowej. Pracownicy mogą liczyć na dynamiczny rozwój w ramach pracy w międzynarodowych zespołach.

Na pracę w Luxoft Poland mogą liczyć przede wszystkim programiści i specjaliści IT z 3-5 letnim doświadczeniem. Luxoft rozwija także Corporate Junior Program, projekt dla uzdolnionych absolwentów na początku kariery zawodowej. Pracownicy mogą liczyć na dynamiczny rozwój w ramach pracy w międzynarodowych zespołach.

W Polsce realizujemy projekty na rzecz czołowych globalnych marek z branż bankowości inwestycyjnej, nowych technologii oraz turystycznej, a od niedawna także dla jednego z gigantów branży motoryzacyjnej. To baza klientów, która otwiera przed pracownikami możliwość wszechstronnego rozwoju. Zakres naszych zadań obejmuje m.in. usługi chmurowe, Big Data, Business Intelligence, magazynowanie danych, tworzenie i rozwój aplikacji oraz usług mobilnych” – mówi Wojciech Mach.

Luxoft rekrutuje zarówno informatyków z Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta, jak także innych części Polski i zagranicy. Firma oferuje specjalistom przenoszącym się do miast, w których działa, rozbudowane pakiety relokacyjne, obejmujące m.in. środki na przeprowadzkę czy pomoc przy regulacji wszelkich formalności. Luxoft rekrutuje także pracowników za pomocą tzw. programu poleceń, obejmującego także osoby spoza firmy. Za polecenie osoby, która dołączy do zespołu, można otrzymać od 500 do nawet 20 000 złotych, w zależności od szczebla obsadzonego stanowiska.

We Wrocławiu Center of Excellence (CoE) otworzy Infor, dostawca aplikacji biznesowych. Zatrudni w nim 500 osób do końca 2018 roku, podała firma. Infor, którego klientami są m.in.: Boeing, Ferrari, GlaxoSmithKline, Lockheed Martin i SAS (Scandinavian Air Service), ma 62 biura w całej Europie. Wrocław będzie trzecim CoE w Europie – dołączy do istniejących już w Barcelonie i w Pradze, podano również.

Zadaniem ośrodka będzie wsparcie firmy w procesie przechodzenia do technologii cloud oraz rozszerzenie zakresu usług dla klientów. W nowym Centrum do końca 2018 roku pracować będzie 500 osób, w działach: rozwoju oprogramowania, usług wdrożeniowych, wsparcia technologii cloud i działań operacyjnych oraz obsługi klientów” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Dotychczas firma Infor posiadała w Polsce biuro w Krakowie i współpracowała z lokalnymi partnerami wspierającymi ponad 700 klientów na rynku polskim. Infor wybrał Wrocław na siedzibę najnowszego europejskiego CoE, ponieważ jest to miasto z dynamicznie rozwijającym się sektorem technologicznym, pełne utalentowanych ludzi, władających wieloma językami i interdyscyplinarnymi umiejętnościami, a także ze względu na światowej klasy uczelnię techniczną. Wrocławskim CoE pokieruje Artur Sawicki. Rekrutacja pracowników już się rozpoczęła.

Infor wybrał Wrocław na siedzibę najnowszego europejskiego CoE, ponieważ jest to miasto z dynamicznie rozwijającym się sektorem technologicznym, pełne utalentowanych ludzi, władających wieloma językami i interdyscyplinarnymi umiejętnościami, a także ze względu na światowej klasy uczelnię techniczną. Wrocławskim CoE pokieruje Artur Sawicki.

Z kolei założona w czerwcu 2015 roku firma Onwelo – działająca na rynku profesjonalnych usług IT – planuje w ciągu trzech lat zatrudnić ponad 2000 specjalistów w Polsce i za granicą. Otwarcie nowego biura w Nowym Jorku to pierwszy krok w kierunku globalnej ofensywy rynku.

Pomysłodawcami, założycielami i współwłaścicielami Onwelo są: Piotr Reichert – ekspert w zarządzaniu projektami z obszaru finansowego (wcześniej m.in. członek zarządu Comarch) oraz Dariusz Ossowski – ekspert w zarządzaniu operacyjnym w międzynarodowym środowisku (wcześniej na stanowiskach zarządzających m.in. w Atos, Comarch, Sygnity). Znaczący pakiet akcji należy m.in. do Helene Zaleski, byłej Przewodniczącej Rady Nadzorczej Alior Banku, oraz Nielsa Lundorffa, współzałożyciela i byłego wiceprezesa Alior Banku.

Firma obecnie liczy 80 pracowników. Firma planuje dynamiczny wzrost zatrudnienia – za 3 lata będzie to ponad 2 tys. pracowników. Tak szybki rozwój umożliwia zaoferowanie usług na rynkach zagranicznych od początku działania przedsiębiorstwa. Firma właśnie otworzyła biuro w Nowym Jorku. To pierwszy krok do stworzenia prężnie działającego centrum wsparcia dla klientów w USA. Kolejne biura – na terenie Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu – mają pojawić się w najbliższym czasie.

Onvelo realizuje liczne projekty dla polskich i zagranicznych klientów, wśród których znajdują się wiodący gracze rynku finansowego. Firma adresuje swoją ofertę również do branży ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej i FMCG. Przedstawicielom tych sektorów Onwelo oferuje usługi tworzenia, rozwoju i utrzymania oprogramowania, zarządzania projektami, analizy biznesowej, a także zarządzania serwisem.

Firma obecnie liczy 80 pracowników. Firma planuje dynamiczny wzrost zatrudnienia – za 3 lata będzie to ponad 2 tys. pracowników. Tak szybki rozwój umożliwia zaoferowanie usług na rynkach zagranicznych od początku działania przedsiębiorstwa. Firma właśnie otworzyła biuro w Nowym Jorku. To pierwszy krok do stworzenia prężnie działającego centrum wsparcia dla klientów w USA. Kolejne biura – na terenie Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu – mają pojawić się w najbliższym czasie.

W realizacji projektów kluczowe są twarde kompetencje techniczne, ale i szerokie doświadczenie biznesowe, np. w obszarach takich jak: aplikacje front-end, systemy wsparcia sprzedaży, aplikacje CRM i core-systemy operacyjne, systemy klasy ERP, modelowanie procesów biznesowych narzędziami BPM, Business Intelligence, Big Data oraz integracja w rozbudowanej infrastrukturze klienta. Projekty wykonywane są samodzielnie oraz w oparciu o umowy partnerskie z m.in. RedHat, Clico.

Tworzymy nowoczesne przedsiębiorstwo, które z powodzeniem konkuruje na globalnym rynku IT. Budujemy globalny zespół ekspertów oraz sieć międzynarodowej sprzedaży. Przekonaliśmy do udziału w naszym projekcie wielu bardzo doświadczonych specjalistów, którzy tworzą trzon naszej firmy, co już zaowocowało pierwszymi umowami usługowymi z klientami” – podsumowuje Dariusz Ossowski.

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *