PracaRynek

ING Tech Poland zmieni główną siedzibę i zatrudni 1,5 tys. osób

Firma ING Tech Poland wynajęła 16,6 tys. mkw. w realizowanym przez Cavatina Holding wielofunkcyjnym kompleksie Global Office Park w Katowicach. Według planów, do końca 2021 roku spółka, w której pracuje obecnie zespół liczący ponad 1800 specjalistów IT, zatrudnić ma kolejne 1500 osób – informują jej przedstawiciele.

ING Tech Poland zmieni główną siedzibę i zatrudni 1,5 tys. osób

Umowa dotycząca wynajmu wspomnianej powierzchni w Katowicach świadczy również o tym, że mimo pandemii polski rynek biurowy sprzyja rozwojowi firm z sektora usług dla biznesu. Okazuje się, że nowe projekty biurowe napędzane są zwłaszcza przez firmy z branży IT, nowoczesnych technologii oraz usług biznesowych, które między styczniem a wrześniem 2020 roku odpowiadały za 77% popytu na biura w mieście.

Katowice są główną siedzibą ING Tech Poland – dostawcy kompleksowych usług IT oraz usług biznesowych, wspierających proces transformacji cyfrowej ING na całym świecie. Poza tym firma ma jeszcze biuro w Warszawie.

„Sukces naszej pracy zależy m.in. od otwartości na nowych ludzi, inny punkt widzenia oraz bodźce do zmian. Dlatego tak ważne dla nas jest tworzenie dynamicznego i sprzyjającego kreatywności środowiska pracy. Decyzja o przeniesieniu głównej siedziby do zupełnie nowej lokalizacji to również wyraz zaufania ING oraz potwierdzenie dynamicznego rozwoju ING Tech Poland w długofalowej perspektywie” – skomentował Paweł Michalik, Head of ING Tech Poland. Według planów, do końca 2021 roku spółka planuje zatrudnić 1500 osób.

W ramach zawartej w grudniu 2020 roku umowy ING Tech Poland wykorzysta 14,5 tys. mkw. na przestrzeń do pracy dla swoich zespołów, a na ponad 2 tys. mkw. powstanie „Gravity Point” – strefa ogólnodostępna dla społeczności Katowic, z której będą mogli korzystać zarówno pracownicy, jak i osoby z zewnątrz. Podobne rozwiązanie sprawdziło się już w głównej siedzibie ING w Amsterdamie, gdzie w ten sposób powstało środowisko sprzyjające współpracy pomiędzy biznesem, uczelniami i lokalnymi przedsiębiorstwami.

Przeprowadzka ING Tech Poland do jednej z dwóch wież kompleksu Global Office Park, która zyska nową nazwę ING Tower, zaplanowana jest na lipiec 2022 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *