PracaRynek

ING Tech Poland zmieni główną siedzibę i zatrudni 1,5 tys. osób

Firma ING Tech Poland wynajęła 16,6 tys. mkw. w realizowanym przez Cavatina Holding wielofunkcyjnym kompleksie Global Office Park w Katowicach. Według planów, do końca 2021 roku spółka, w której pracuje obecnie zespół liczący ponad 1800 specjalistów IT, zatrudnić ma kolejne 1500 osób – informują jej przedstawiciele.

ING Tech Poland zmieni główną siedzibę i zatrudni 1,5 tys. osób

Umowa dotycząca wynajmu wspomnianej powierzchni w Katowicach świadczy również o tym, że mimo pandemii polski rynek biurowy sprzyja rozwojowi firm z sektora usług dla biznesu. Okazuje się, że nowe projekty biurowe napędzane są zwłaszcza przez firmy z branży IT, nowoczesnych technologii oraz usług biznesowych, które między styczniem a wrześniem 2020 roku odpowiadały za 77% popytu na biura w mieście.

Katowice są główną siedzibą ING Tech Poland – dostawcy kompleksowych usług IT oraz usług biznesowych, wspierających proces transformacji cyfrowej ING na całym świecie. Poza tym firma ma jeszcze biuro w Warszawie.

„Sukces naszej pracy zależy m.in. od otwartości na nowych ludzi, inny punkt widzenia oraz bodźce do zmian. Dlatego tak ważne dla nas jest tworzenie dynamicznego i sprzyjającego kreatywności środowiska pracy. Decyzja o przeniesieniu głównej siedziby do zupełnie nowej lokalizacji to również wyraz zaufania ING oraz potwierdzenie dynamicznego rozwoju ING Tech Poland w długofalowej perspektywie” – skomentował Paweł Michalik, Head of ING Tech Poland. Według planów, do końca 2021 roku spółka planuje zatrudnić 1500 osób.

W ramach zawartej w grudniu 2020 roku umowy ING Tech Poland wykorzysta 14,5 tys. mkw. na przestrzeń do pracy dla swoich zespołów, a na ponad 2 tys. mkw. powstanie „Gravity Point” – strefa ogólnodostępna dla społeczności Katowic, z której będą mogli korzystać zarówno pracownicy, jak i osoby z zewnątrz. Podobne rozwiązanie sprawdziło się już w głównej siedzibie ING w Amsterdamie, gdzie w ten sposób powstało środowisko sprzyjające współpracy pomiędzy biznesem, uczelniami i lokalnymi przedsiębiorstwami.

Przeprowadzka ING Tech Poland do jednej z dwóch wież kompleksu Global Office Park, która zyska nową nazwę ING Tower, zaplanowana jest na lipiec 2022 roku.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *