Programowanie

INMA Global Media Award 2017 dla aplikacji Onetu

Aplikacja Onetu została nagrodzona INMA Global Media Award 2017 w kategorii Best Use of Mobile w prestiżowym konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych INMA. Zwycięzców ogłoszono 23 maja podczas 87. INMA World Congress w Nowym Jorku.

INMA Global Media Award 2017 dla aplikacji Onetu
Od lewej Bartłomiej Pucek Head of Mobile and Digital Projects, Jovan Protic COO Grupy Onet-RAS Polska, Mark Dekan CEO Grupy Onet-RAS Polska, Paweł Leżański CEO DreamLab.

O wyróżnienia w 20 kategoriach rywalizowało łącznie 115 finalistów z całego świata. Z dwóch grup – globalnych i lokalnych marek – wybrano 40 zwycięzców konkursu. “Jestem dumny z osiągnięć polskiego zespołu. Grupa Onet-RAS Polska jest pierwszym polskim wydawcą z tak prestiżową międzynarodową nagrodą za aplikację mobilną. Sukces aplikacji Onetu to informacja dla całego świata, że jesteśmy liderem kreatywności i innowacji, potwierdza on naszą pozycję wiodącego wydawcy treści cyfrowych w tej części świata” – mówi Mark Dekan, CEO Grupy Onet-RAS Polska

INMA Global Media Award to najbardziej prestiżowe nagrody dla przedstawicieli mediów informacyjnych na świecie. Konkurs, organizowany od 1937 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych INMA, nagradza najlepsze rozwiązania w dziedzinie innowacji i rozwoju marki.

“Nowa aplikacja Onet musiała uwzględniać najczęstsze potrzeby i oczekiwania użytkowników: najnowsze wiadomości, wysokiej jakości treści, wideo i szybkość działania. Nadrzędnym celem było nie tylko zbudowanie najlepszej aplikacji informacyjnej, ale również pokazanie czegoś nowego, co nazywamy momentem ‘wow’” – mówi Bartłomiej Pucek, Head of Mobile and Digital Projects w Grupie Onet-RAS Polska. “Aplikacja Onetu wzmacnia obietnice naszej marki – mimo, że wprowadza innowacyjne rozwiązania jest łatwa w obsłudze, intuicyjna, oferuje bogaty dostęp do wiadomości i serwisów. Onet już dzisiaj jest najpopularniejszym polskim serwisem na urządzeniach mobilnych, wierzę, że sukces naszej aplikacji umocni tę pozycję” – dodaje Aleksander Kutela, CEO Onet.pl.

W fazie badań nad zachowaniem użytkowników przedstawiciele Grupy Onet-RAS Polska doszli do wniosku, że jednym z ważniejszych momentów jest możliwość dostarczania informacji osobom będącym w ruchu: w komunikacji miejskiej, czy samochodzie. Ponieważ konsumpcja informacji w takich momentach musi być automatyczna, zdecydowano się na dostarczanie artykułów w wersji audio i uruchamianie ich również za pomocą komendy głosowej. Aplikacja Onetu posiada unikalną funkcjonalność odsłuchu artykułów oraz dostęp do serwisu informacyjnego Onet24 w wersji audio. Grupa Onet-RAS Polska jest pierwszym wydawcą, który w październiku 2016 r. zaimplementował w aplikacji mobilnej technologię text-to-speech, pozwalającą na słuchanie artykułów bez potrzeby ich czytania i uruchamianie tej funkcjonalności komendą głosową „Onet, czytaj”.

Aplikacja pozwala także na odtwarzanie programów Onetu w każdym telefonie i urządzeniu mobilnym z systemem iOS i Android, w tym również najnowszych programów na żywo z ramówki Onetu (m.in. „Onet Rano”, „Tomasz Lis.” i programów z pasma publicystycznego). Pomysł wdrożyli inżynierowie z DreamLabu, głównego dostawcy usług IT dla Grupy-Onet-RAS Polska.

W trakcie słuchania artykułu lub odtwarzania serwisu informacyjnego Onet24, można swobodnie się poruszać po aplikacji i przeglądać inne dostępne artykuły. Dodatkowo, jeśli użytkownik wyrazi zgodę, aplikacja automatycznie lokalizuje położenie i wyświetli dedykowane informacje w zakładce „Regionalne”.

“Nagroda INMA Global Media Award 2017 w kategorii Best Use of Mobile jest zwieńczeniem pracy wielu osób, które tworzyły aplikację Onet. Jesteśmy bardzo dumni, że potrafimy dostarczyć naszym użytkownikom światowej klasy produkt, z którego codziennie korzystają” – mówi Bartłomiej Pucek. Nagroda INMA Global Award 2017 to kolejne prestiżowe wyróżnienie dla aplikacji Onetu. W marcu 2017 r. aplikacji przyznano nagrodę dla najlepszej aplikacji mobilnej w konkursie Mobile Trends Awards podczas największej w Polsce konferencji poświęconej rozwiązaniom mobilnym i nowym technologiom. W kwietniu 2017 r. Grupa Onet-RAS Polska została wyróżniona za aplikację w kategorii Innowacyjne Media w ramach konkursu Innovation organizowanego przez Stowarzyszenie Agencji Reklamowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *