BiznesRynek

ITwiz partnerem VIII edycji konferencji Spójne Przywództwo – Człowiek i Technologia

Dokąd prowadzi rozdźwięk między tempem cyfryzacji a zdolnościami adaptacyjnymi człowieka? Czy liderzy dostrzegają złożoność świata? Jakie zmiany społeczne i biznesowe przyniesie rewolucja technologiczna? Z tymi pytaniami zmierzą się prelegenci konferencji „Spójne Przywództwo – Człowiek i Technologia”, która łamie silosowe podejście do problemów świata i ukazuje je w nowym świetle.

ITwiz partnerem VIII edycji konferencji Spójne Przywództwo – Człowiek i Technologia

Najważniejsze informacje

Agenda VIII edycji konferencji Spójne Przywództwo – Człowiek i Technologia:
  • Lider – Człowiek
  • Lider w Relacji (m.in. „Obecność i nieobecność. Czy łatwiej zdobyć Mount Everest czy być ojcem?”, Krzysztof Wielicki)
  • Lider w Biznesie, Gospodarce, Technologii (m.in. Raport o stanie świata, AI oczyma młodych oraz wyniki badania „BARIERY I TRENDY – Transformacja Technologiczna Firm w Polsce z uwzględnieniem perspektywy człowieka, pracownika, konsumenta).
  • Lider dla Społeczeństwa – Przywództwo 6 Poziomu
  • Informacje na temat konferencji na stronie: https://www.humanites.pl/8-konferencja-liderow-biznesu/

4 marca w Warszawie podczas VIII dorocznej edycji konferencji organizowanej przez Instytut Humanites przed publicznością złożoną z właścicieli firm i kadry zarządzającej wystąpi blisko 30 prelegentów ze świata biznesu, technologii, nauki, filozofii, sztuki i duchowości. Wydarzenie wymyka się konwencji typowych konferencji biznesowych. Jest zbudowane na osi modelu Spójnego Przywództwa™ zakładającego wielowymiarowy rozwój liderów i łączenie przez nich ról zawodowych, prywatnych i społecznych.

Agenda, podzielona na cztery sekcje, obejmują następujące tematy:
✔ Lider – Człowiek (m.in. „Raport o stanie człowieka” oraz „O ruchu i bezruchu” – o sensie oraz połączeniu ciała i ducha, Norbert Oczkowski OP)
✔ Lider w Relacji (m.in. „Obecność i nieobecność. Czy łatwiej zdobyć Mount Everest czy być ojcem?”, Krzysztof Wielicki, wręczenie nagród Firmy Przyjaznej Rodzinie/Firmy Przyjaznej Człowiekowi – Family&Human Humanites Wellbeing Award 2020, Instytut Humanites, Instytut Biznesu Rodzinnego i Konfederacja Lewiatan)
✔ Lider w Biznesie, Gospodarce, Technologii (m.in. Raport o stanie świata, AI oczyma młodych oraz wyniki badania „BARIERY I TRENDY – Transformacja Technologiczna Firm w Polsce z uwzględnieniem perspektywy człowieka, pracownika, konsumenta).
✔ Lider dla Społeczeństwa – Przywództwo 6 Poziomu (W tym roku gościem specjalnym konferencji “Spójne Przywództwo. Człowiek i Technologia” jest twórca międzynarodowego biznesu kwiatowego JMP Flowers Jarosław Ptaszek w towarzystwie rodziny, córki Agnieszki i syna Michała. Firma Rodzinna Forbes 2020. W swojej historii o tym, “Czego do wzrostu potrzebują orchidee i ludzie”, opowiedzą m.in. o udanym procesie sukcesji)

Podczas konferencji odbędzie się także inauguracja Centrum Etyki Technologii – utworzonego przy Instytucie Humanites ośrodka promującego odpowiedzialne innowacje: projektowane i wykorzystywane zgodnie z powszechnie podzielanymi zasadami i wartościami.

“W dzisiejszym świecie towarzyszy nam bardzo duża zmienność i niepewność” – mówi Zofia Dzik, prezes Instytutu Humanites, inwestor i członek wielu rad nadzorczych spółek giełdowych. Jak w takich czasach budować stabilizację, np. w przestrzeni wartości? Czy każdy lider ma tę samą zdolność do widzenia złożoności świata? Na ile można tę krytyczną zdolność wykształcić, a na ile wiąże się ona z osobistym potencjałem osoby? Konferencja ma nam pomóc znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Instytut Humanites jako jedna z pierwszych organizacji w Polsce zaproponował, aby podczas konferencji biznesowej rozmawiać nie tylko o roli liderów w biznesie i gospodarce, ale również pogłębić temat ich oddziaływania na rodziny i społeczeństwo. W dobie pandemii pracodawcy wyraźnie doświadczają, że rodziny pracowników nie są oderwane od ich obowiązków zawodowych. To moment, w którym trzeba zwrócić szczególną uwagę na wsparcie pracowników w integracji różnych ról.

Dochody z Konferencji przeznaczone są na finansowanie Programu Akademii Przywództwa Liderów Oświaty (APLO.pl) Instytutu Humanites – pierwszego w Polsce programu rozwoju przywództwa w edukacji skierowanego do dyrektorów szkół z całej Polski. APLO ma już ponad 500 absolwentów.

ITwiz jest partnerem wydarzenia, obok Blue Media, BNP Paribas Polska S.A. Forbes, Leitz, Microsoft Polska i Think Tank.

Więcej informacji na temat konferencji na stronie: https://www.humanites.pl/8-konferencja-liderow-biznesu/

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *