MENU

Jarosław Szymczuk nowym dyrektorem generalnym IBM Polska i Kraje Bałtyckie

12 lipca 2017Blog redakcji

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, zastąpi on na tym stanowisku Alesa Bartunka, który kierował polskim oddziałem IBM od stycznia 2013 roku. Ales Bartunek obejmuje teraz funkcję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), gdzie będzie pełnił funkcję Vice President, Solutions and Industry Solutions Business Development.

 

Jarosław Szymczuk w IBM Polska pracuje od roku 1990, czyli prawie od początku działalności firmy w Polsce. Karierę w IBM Polska rozpoczął w 1991 roku w dziale sprzedaży rozwiązań serwerowych. Podczas swojej pracy, odpowiadał między innymi za dział outsourcingu strategicznego w Polsce i Krajach Bałtyckich, a następnie za dział projektów transformacyjnych w regionie CEE i MEA. Ostatnio, przez prawie 4 lata kierował działem Global Technology Solutions w IBM Polska i Kraje Bałtyckie. W styczniu 2017 roku został zaś członkiem zarządu IBM Polska.

O zmianie szefa IBM Polska i Kraje Bałtyckie plotkowało się od 2 lat. Wówczas – wg nieoficjalnych informacji – jego następcą także miały być osoby z wewnątrz organizacji, menedżerowie z długoletnim stażem w IBM Polska – Grzegorz Dobranowski lub Marek Borówka.

Ales Bartunek został dyrektorem generalnym IBM na Polskę i Kraje Bałtyckie ponad 4 lata przejmując te stanowisko od Anny Sieńko. Przed objęciem tej funkcji był wiceprezesem Działu Sales & Distribution, odpowiadając za sprzedaż wszystkich produktów i usług IBM na terenie krajów z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, jednocześnie pełniąc obowiązki dyrektora generalnego IBM Turcja.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »