Zmiany kadrowe

Jarosław Szymczuk nowym dyrektorem generalnym IBM Polska i Kraje Bałtyckie

Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, zastąpi on na tym stanowisku Alesa Bartunka, który kierował polskim oddziałem IBM od stycznia 2013 roku. Ales Bartunek obejmuje teraz funkcję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), gdzie będzie pełnił funkcję Vice President, Solutions and Industry Solutions Business Development.

Jarosław Szymczuk nowym dyrektorem generalnym IBM Polska i Kraje Bałtyckie

 

Jarosław Szymczuk w IBM Polska pracuje od roku 1990, czyli prawie od początku działalności firmy w Polsce. Karierę w IBM Polska rozpoczął w 1991 roku w dziale sprzedaży rozwiązań serwerowych. Podczas swojej pracy, odpowiadał między innymi za dział outsourcingu strategicznego w Polsce i Krajach Bałtyckich, a następnie za dział projektów transformacyjnych w regionie CEE i MEA. Ostatnio, przez prawie 4 lata kierował działem Global Technology Solutions w IBM Polska i Kraje Bałtyckie. W styczniu 2017 roku został zaś członkiem zarządu IBM Polska.

O zmianie szefa IBM Polska i Kraje Bałtyckie plotkowało się od 2 lat. Wówczas – wg nieoficjalnych informacji – jego następcą także miały być osoby z wewnątrz organizacji, menedżerowie z długoletnim stażem w IBM Polska – Grzegorz Dobranowski lub Marek Borówka.

Ales Bartunek został dyrektorem generalnym IBM na Polskę i Kraje Bałtyckie ponad 4 lata przejmując te stanowisko od Anny Sieńko. Przed objęciem tej funkcji był wiceprezesem Działu Sales & Distribution, odpowiadając za sprzedaż wszystkich produktów i usług IBM na terenie krajów z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, jednocześnie pełniąc obowiązki dyrektora generalnego IBM Turcja.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *