Zmiany kadrowe

Jarosław Szymczuk przestanie kierować IBM Polska i Kraje Bałtyckie

Będzie kierował działem IBM Global Business Services w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Taką nieoficjalną informację potwierdziliśmy w kilku źródłach. Na razie nie wybrano jeszcze jego następcy. Cztery lata temu Jarosław Szymczuk zastąpił Alesa Bartunka, który kierował polskim oddziałem IBM od stycznia 2013 roku…

Jarosław Szymczuk przestanie kierować IBM Polska i Kraje Bałtyckie

Jarosław Szymczuk w IBM Polska pracuje od roku 1990, czyli prawie od początku działalności firmy w Polsce. Karierę w IBM Polska rozpoczął w 1991 roku w dziale sprzedaży rozwiązań serwerowych. Podczas swojej pracy, odpowiadał między innymi za dział outsourcingu strategicznego w Polsce i Krajach Bałtyckich, a następnie za dział projektów transformacyjnych w regionie CEE i MEA.

Później, przez prawie 4 lata, kierował działem Global Technology Solutions w IBM Polska i Kraje Bałtyckie. W styczniu 2017 roku został zaś członkiem zarządu IBM Polska, a w lipcu tego samego roku został dyrektorem generalnym IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

Co warto zaznaczyć, w tym roku nastąpiła duża zmiana w strukturach IBM, w tym polskiego oddziału. Dział IBM Managed Infrastructure Services ma stać się odrębnym podmiotem o nazwie Kyndryl do końca 2021 roku. Kyndryl pozostanie w grupie IBM na podobnych zasadach, na jakich działa obecnie RedHat, czyli jako niezależna spółka. Będzie osobną firmą z własną strategią koncentrującą się na usługach multicloud, zarządzania infrastrukturą, transformacją cyfrową organizacji, ale też będzie specjalizować się w zaawansowanych usługach wykorzystujących algorytmy sztucznej inteligencji. Globalnie Kyndryl będzie firmą o obrotach przekraczających 19 mld USD i zatrudniającą ponad 90 000 osób w 115 krajach, którzy pracują dla ponad 4500 klientów. Polski oddział ma być trzecim, pod względem wielkości oddziałem nowej firmy na świecie,

Sam IBM ma tymczasem – po wydzieleniu ze struktur Kyndryl – koncentrować się na rozwoju oferty usług chmurowych oraz AI.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *