RynekPolecane tematy

Kyndryl to marka firmy, która powstanie na bazie działu usług zarządzania infrastrukturą IBM

Dział IBM Managed Infrastructure Services ma stać się odrębnym podmiotem do końca 2021 roku. Wedle zapowiedzi, na jego podstawie powstanie niezależna od IBM spółka, która działając pod marką Kyndryl będzie oferować m.in. kompleksowe usługi związane z zarządzaniem infrastrukturą IT klientów. Koncern IBM tymczasem ma koncentrować się na rozwoju oferty usług chmurowych oraz AI.

Kyndryl to marka firmy, która powstanie na bazie działu usług zarządzania infrastrukturą IBM
Źródło: IBM

Najważniejsze informacje

  • Marka "Kyndryl" powstała z połączenia dwóch angielskich wyrazów dobrze oddających wizję i misję nowej spółki, które mają koncentrować się wokół budowaniu długotrwałych, bliskich relacji z pracownikami, klientami i partnerami, a także zaangażowaniu w rozwój organizacji i instytucji biznesowych.
  • Docelowo IBM będzie koncentrować się na rozwoju oferty m.in. w obszarze rozwiązań związanych z modelem hybrydowej chmury obliczeniowej, a także technologii i usług z zakresu sztucznej inteligencji.
  • Firma Kyndryl ma aktywnie uczestniczyć w budowaniu kompleksowego ekosystemu rozwiązań opartych na technologiach największych światowych dostawców.

Plan podziału koncernu IBM ogłoszono w październiku 2020 roku. Zapowiedziano wówczas, że ze struktur firmy wydzielony zostanie dział wyspecjalizowany w obszarze usług infrastruktury IT. Wedle ówczesnych zapowiedzi firma utworzona na bazie działu IBM Managed Infrastructure Services będzie zatrudniać ok. 90 tys. osób, co stanowi ok. 25% ogólnego stanu zatrudnienia koncernu IBM.

Podział IBM ma umożliwić m.in. zmianę strategicznych priorytetów firmy. Docelowo IBM będzie koncentrować się na rozwoju oferty m.in. w obszarze rozwiązań związanych z modelem hybrydowej chmury obliczeniowej, a także technologii i usług z zakresu sztucznej inteligencji. Restrukturyzacja jest częścią działań mających na celu uniezależnienie struktury przychodów IBM od sezonowości sprzedaży rozwiązań klasy mainframe, a także wahań na rynku oprogramowania.

Przeczytaj również
XXVII Forum Teleinformatyki - Dorota Kilańska i Agata Miazga laureatkami 20. edycji Nagrody im. Marka Cara

Z oficjalnych informacji wynika, że marka “Kyndryl” powstała z połączenia dwóch angielskich wyrazów dobrze oddających wizję i misję nowej spółki. Mają one bowiem koncentrować się wokół budowaniu długotrwałych, bliskich relacji z pracownikami, klientami i partnerami, a także zaangażowaniu w rozwój organizacji i instytucji biznesowych w sposób ukierunkowany na zapewnienie rozwoju ludzkości. “Nasza wizja zakłada stworzenie organizacji, która projektuje, obsługuje i modernizuje krytyczną infrastrukturę technologiczną w najważniejszych przedsiębiorstwach i instytucjach na świecie, ostatecznie napędzając rozwój ludzkości” – mówi Maria Bartolome Winans, odpowiedzialna za marketing marki Kyndryl.

Początkowo, nowa firma dysponować ma bazą ponad 4,6 tys. klientów, co stanowić ma dobry punkt wyjścia do dalszego rozwoju biznesu. “Kyndryl posiadać będzie wyjątkową pozycję rynkową do zapewnienia wsparcia naszym klientom w zakresie budowania trwałych, bezpiecznych, odpornych i elastycznych fundamentów dla nowoczesnego biznesu” – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym. Jako niezależny podmiot, firma Kyndryl ma aktywnie uczestniczyć w budowaniu kompleksowego ekosystemu rozwiązań opartych na technologiach największych światowych dostawców.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.