MENU

Jeff Bezos zwiastuje inwestycje Amazon w Polsce

27 września 2013Blog redakcji, Polecane tematy

Jak się dowiedzieliśmy, Jeffrey P. Bezos założyciel i CEO Amazon.com jest właśnie w Polsce. Spotkał się z politykami, aby zaprosić ich na otwarcie w październiku br. pierwszego centrum usług Amazon we Wrocławiu.

Jeff_Bezos_Amazon

Według nieoficjalnych informacji, planowane są trzy inwestycje w Pradze (Czechy), Poznaniu i Wrocławiu właśnie. Łącznie, w ciągu 3 lat Amazon chce zatrudnić w tych ośrodkach nawet 6000 osób. Niewykluczone, że większość z nich w Polsce, ponieważ Praga może stać się centralą firmy na nasz region.

Mówi się, że firma chce oferować w ośrodkach w Pradze, Poznaniu i Wrocławiu m.in. usługi cloud computing. Jednocześnie przedstawiciele Amazon.com zdecydowanie zaprzeczyli jakoby nowa inwestycja w Polsce i Czechach miała być związana z uruchamianiem w Polsce sklepu internetowego tej firmy.

Będziemy informować na bieżąco w miarę uzyskiwania kolejnych informacji.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »