Rynek

XX Wirtualne Seminarium ICM – “Atlasy ludzkiego mózgu oraz ich zastosowania”

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego, zaprasza na 20. spotkanie z cyklu Wirtualne Seminaria ICM. Tym razem gościem będzie naukowiec, innowator, przedsiębiorca i wizjoner, prof. Wiesław Nowiński – twórca „najwspanialszych na świecie” atlasów ludzkiego mózgu, informują przedstawiciele ICM.XX Wirtualne Seminarium ICM – “Atlasy ludzkiego mózgu oraz ich zastosowania”

XXI wiek to wiek mózgu i umysłu, a do gromadzenia, prezentowania, wykorzystywania i odkrywania wiedzy o mózgu stosuje się jego atlasy. Niedawny ogromny rozwój atlasu mózgu pod względem treści, funkcjonalności i aplikacji był dodatkowo napędzany przez wielkie projekty zajmujące się mózgiem. Prof. Nowiński stworzył różnorodne atlasy ludzkiego mózgu, w tym prototypy badawcze i 35 produktów licencjonowanych dla 67 firm i instytucji, dystrybuowanych w około 100 krajach. Są to atlasy anatomiczne, naczyniowe, konektomiczne, funkcjonalne i populacyjne dotyczące zdrowia oraz choroby.

Podczas wspomnianego seminarium prof. Nowiński podzieli się swoim doświadczeniem w tworzeniu atlasów mózgu i rozwoju aplikacji wykorzystujących atlas dla neuroedukacji (m.in. rodzina atlasów The Human Brain w 1492/1969/2953 Pieces i repozytorium obrazów mózgu NOWinBRAIN), badania mózgu, neurologii (Atlas 3D zaburzeń neurologicznych), udaru (wspomagany atlasem podejmowanie decyzji, wsparcie diagnostyczne na izbie przyjęć i probabilistyczny atlas udaru do przewidywania), psychiatrii, neuroradiologii oraz neurochirurgii do głębokiej stymulacji mózgu.

TERMIN: czwartek, 16 grudnia 2021, godz. 16:00.

Darmowa rejestracja: https://supercomputingfrontiers.eu/2022/seminars/

Zapraszamy!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.