Zmiany kadrowe

Karolina Rzońca-Bajorek wiceprezesem ds. finansowych w Asseco Poland

Rafał Kozłowski, wiceprezes zarządu Asseco Poland 23 marca br. złożył rezygnację z pełnionej funkcji i od 1 kwietnia 2021 roku przechodzi do Asseco Enterprise Solutions – obejmie w tej spółce stanowisko prezesa zarządu. Jednocześnie nadal pełnił będzie funkcję wiceprezesa Asseco International i CFO tej Grupy. Do zarządu Asseco Poland na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych została natomiast powołana Karolina Rzońca-Bajorek, dotychczasowa dyrektor Pionu Finansowego Grupy Asseco. 

Karolina Rzońca-Bajorek wiceprezesem ds. finansowych w Asseco Poland

Asseco Enterprise Solutions to holding, należący do Grupy Asseco, skupiający rozwiązania ERP i obecnie jeden ze strategicznych obszarów, z którym Grupa wiąże duże plany rozwojowe. Decyzja Rafała Kozłowskiego o rezygnacji z funkcji pełnionych w Asseco Poland jest związana z chęcią większego zaangażowania się w rozwój tego obszaru biznesowego, poinformowali przedstawiciele Grupy.

“W imieniu zarządu dziękuję Karolinie i Rafałowi za dotychczasowy wkład i zaangażowanie w budowanie przewagi konkurencyjnej Grupy Asseco” – powiedział Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland. “Jednocześnie życzę im sukcesów w nowych rolach i jestem przekonany, że zmiana ta obojgu przyniesie wiele satysfakcji oraz przyczyni się do ich dalszego rozwoju” – dodał.

Karolina Rzońca-Bajorek jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, kierunku Finanse i Rachunkowość (Specjalność: Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw). Karierę zawodową rozpoczęła w 2009 roku w ERNST & YOUNG AUDIT Sp. z o.o. w dziale audytu, gdzie brała udział w audytach dużych klientów z sektora przedsiębiorstw, w latach 2012-2014 pracowała w Asseco Poland S.A. jako specjalista ds. finansów w Dziale Sprawozdawczości Grupy Asseco. Następnie, w latach 2014-2015 była ekspertem ds. sprawozdawczości giełdowej w PHZ Baltona S.A. Od 2015 roku w Asseco Poland S.A. odpowiada, jako dyrektor Działu Sprawozdawczości Grupy Asseco, za proces raportowania okresowego oraz wdrożenia i stosowania spójnej polityki rachunkowości w Asseco Poland S.A. oraz spółkach z Grupy. Od 2019 roku jako dyrektor Pionu Finansowego Grupy Asseco zarządza obszarem obejmującym procesy grupowe w zakresie rachunkowości zarządczej i controllingu. Posiada tytuł FCCA oraz Certyfikat Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jest w trakcie zdobywania uprawnień biegłego rewidenta. 1 kwietnia 2021 roku obejmie funkcję wiceprezesa ds. finansowych w Asseco Poland.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *