Rynek

Kolejny polski system ERP dostępny w chmurze

Od początku września oficjalnie dostępne są pierwsze moduły oferowanego w modelu usługowym systemu ERP firmy Soneta. Obecne funkcje enova365 wspierają zarządzanie działalnością handlową oraz obsługę pracowników.

Według przedstawicieli producenta cechą charakterystyczną nowej wersji systemu klasy ERP jest interfejs zbudowany przy użyciu technologii HTML5. Na jesień zapowiadane jest uruchomienie kolejnego modułu enova365 – wspierającego obszar kadr i płac. Z kolei na początku przyszłego roku w chmurze dostępna ma być pełna funkcjonalność systemu enova. Przedstawiciele spółki Soneta zapowiadają również funkcje dostosowane do urządzeń mobilnych.

 enova365 bazuje na platformie Windows Azure. Oprogramowanie może być jednak instalowane w ramach chmur prywatnych oraz integrowane z wcześniejszą wersją systemu enova. “Celem wprowadzenia enova365 do naszej oferty nie jest zastąpienie dotychczasowego systemu enova. Dzięki zastosowanej technologii, wykorzystującej wspólny rdzeń systemu, enova365 jest naturalnym i w pełni zintegrowanym rozszerzeniem dotychczasowego systemu ERP o technologie internetowe” – podkreśla Zbigniew Boguś, Program Manager enova365 w firmie Soneta.

Rozwijany wcześniej pod nazwą enova Azure projekt systemu w 2011 roku został zakwalifikowany do grona laureatów organizowanego przez Microsoft konkursu – „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”. Podstawowa wersja systemu enova jest rozwijana od 2002 roku. Wedle oficjalnych informacji z oprogramowania korzysta ok. 6,5 tys. firm.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *