Branża IT

Konkurs dla start-upów z obszaru automatyzacji procesów biznesowych

W ramach wieloletniego programu wsparcia start-upów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, firma Microsoft zachęca do udziału w kolejnej edycji UiPath Automation Awards 2020. Uczestnictwo w konkursie, w którym nagrodą główną jest 50 tys. dolarów, to duża szansa dla firm na wczesnym etapie rozwoju, które chcą zwiększyć skalę działania i zdobyć globalne rynki.

Konkurs dla start-upów z obszaru automatyzacji procesów biznesowych

Konkurs skierowany jest do start-upów zajmujących się rozwojem oprogramowania dla przedsiębiorstw, z wyłączeniem oprogramowania do zarządzania produkcją, specjalizujących się w tworzeniu rozwiązań do automatyzacji procesów. Poza nagrodami pieniężnymi, zwycięzcy objęci zostaną opieką mentorską w zakresie sprzedaży i marketingu oraz wsparciem technicznym przez firmę UiPath – pierwszego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej „dekakorna”, czyli młodą firmę, której wartość przekroczyła 10 mld dolarów.

„Chętnie wspieramy start-upy z Europy Środkowo-Wschodniej w ich dynamicznym rozwoju. Przykładem jest rumuński UiPath, który 15 lat temu rozpoczął swoją przygodę z programami wsparcia młodych firm organizowanymi przez Microsoft. Spółka zbudowała działalność na platformie Microsoft Azure i osiągnęła globalny zasięg zyskując status światowego lidera w dziedzinie robotyzacji procesów” – podkreśla Wojciech Życzyński, członek zarządu w polskim oddziale Microsoft.

W 2019 roku laureatem konkursu została polska firma Edward.ai, która stworzyła system wykorzystujący algorytmy AI do wsparcia obsługi klienta w systemach CRM.

„Udział w UiPath Automation Awards był dla Edward.ai bardzo cennym doświadczeniem. Od czasu zdobycia tej nagrody dostrzegliśmy ogromne zainteresowanie inwestorów z całej Europy. Co więcej, wsparcie zespołu UiPath odegrało kluczową rolę w opracowaniu wspólnego przedsięwzięcia, które prezentujemy w laboratorium UiPath Immersion Lab” – mówi Tomasz Wesołowski, współzałożyciel i CEO firmy Edward.ai.

Obecnie UiPath wspiera innowacyjne firmy i rozwiązania z obszaru automatyzacji, łącząc siły z Microsoft w celu rozwoju ekosystemu start-upów w całym regionie.

Wszystkie start-upy, które chcą wziąć udział w programie i sprawdzić warunki kwalifikacji, zapraszamy na stronę https://www.uipath.com/company/automation-awards-cee-edition

Termin zgłoszeń upływa 13 września 2020 roku.

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *