Branża ITRynek

150 miejsc pracy dla specjalistów IT w krakowskim ośrodku GE Healthcare

Pracę w nowym ośrodku znajdą m.in. programiści, analitycy systemowi, architekci oprogramowania, a także konsultanci biznesowi i kadra menedżerska. Do końca 2014 roku nowy ośrodek ma zatrudniać co najmniej 150. Ogłoszenie o rekrutacji dostępne jest na grupie IT Professionals in Poland na LinkedIn.

Inwestycja ma być częścią strategii zakładającej stworzenie ośrodka IT, który wesprze rozwój regionalny i globalny GE Healthcare. Krakowskie Centrum Doskonałości IT ma specjalizować się w usługach wsparcia systemów IT, procesów i narzędzi wykorzystywanych w ramach różnych obszarów działalności koncernu GE Healthcare. “Od lat wysoko cenimy profesjonalizm polskich ekspertów, a dzięki Globalnemu Centrum Doskonałości przyciągniemy kolejnych utalentowanych ludzi, którzy wzbogacą naszą organizację o swoją wiedzę i umiejętności” – podkreśla Randy A Fox, dyrektor ds. IT w firmie GE Healthcare. Centrum, które zgromadzi w jednym miejscu wielu ekspertów IT będzie wspierać firmę m.in. w obszarze innowacji.

150 miejsc pracy dla specjalistów IT w krakowskim ośrodku GE Healthcare
“Uruchomienie centrum kompetencyjnego w Polsce daje nam szansę na pozyskanie niezwykle wartościowych osób, a także cennej wiedzy” – mówi Randy A Fox., CIO GE Healthcare

Firma GE Healthcare zatrudnia niemal 50 tys. osób na całym świecie. Specjalizuje się w rozwoju innowacyjnych rozwiązań i technologii z zakresu: diagnostyki medycznej, monitoringu stanu zdrowia i infrastruktury do produkcji farmaceutyków. “Polskę, a w szczególności Kraków, wybraliśmy nie tylko z uwagi na cieszących się doskonałą opinią ekspertów w dziedzinie technologii. Decyzja o stworzeniu tutaj Globalnego Centrum wpisuje się także w długofalowe plany firmy jako inwestora i dostawcy technologii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Uruchomienie centrum kompetencyjnego w Polsce daje nam szansę na pozyskanie niezwykle wartościowych osób, a także cennej wiedzy” – mówi Randy A Fox.

W ramach rozpoczętej już rekrutacji prowadzony jest nabór na 50 stanowisk. Poszukiwani są m.in. specjaliści w zakresie rozwiązań eCommerce, technologii firmy Oracle, a także oprogramowania klasy ERP. Rekrutacja jest otwarta także dla osób dysponujących umiejętnościami związanymi z tworzeniem aplikacji internetowych i zarządzaniem projektami. Zgodnie z planami do końca przyszłego roku w nowym ośrodku pracować ma co najmniej 150 osób. Tymczasowe biuro zostało uruchomione z początkiem września i będzie funkcjonowało do momentu sfinalizowania planów dotyczących docelowej siedziby.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *