SprzętRynek

Lenovo prezentuje nowe komputery Yoga

Firma Lenovo zaprezentowała nową generację smukłych laptopów klasy premium Yoga z systemem Windows 11, w tym: flagowy 14-calowy laptop Yoga Slim 9i z certyfikatem neutralności emisyjnej dwutlenku węgla, Yoga Slim 7i Pro X i Yoga Slim 7 Pro X, napędzane przez Lenovo X Power oraz Yoga Slim 7i Carbon.

Lenovo prezentuje nowe komputery Yoga
Yoga Slim 7 Pro X fot. Lenovo

Nowa linia Yoga zawiera także odświeżone 14- i 16-calowe Yoga Slim 7 Pro, Yoga Slim 7i Pro oraz Yoga 7. Ponadto producent zaprezentował także nowy Yoga AIO 7 – 27-calowy komputer stacjonarny z ekranem 4K, który regulowany jest ergonomicznym zawiasem zapewniającym różne możliwości adaptacji i współpracę między wieloma urządzeniami.

„Życie hybrydowe to nowa norma, która zainspirowała rozwój nowej generacji urządzeń Lenovo Yoga. Naszym celem jest umożliwienie większej liczbie osób „po prostu być sobą” – konsumowania, tworzenia i współpracy na własnych warunkach” – powiedział Ouyang Jun, wiceprezes Lenovo i dyrektor generalny segmentu Consumer Business w Intelligent Devices Group. „Zaprojektowaliśmy i opracowaliśmy nowe komputery Yoga PC z inteligentniejszymi funkcjami i jeszcze lepszymi wrażeniami użytkownika, aby pomóc im realizować swoje ambicje, relaksować się i wykonywać zadania na swój własny sposób” – dodał.

Lenovo Yoga: wydajność, mobilność i klasa premium

Nowa linia Lenovo Yoga Slim łączy komfortową konstrukcję krawędzi z miękkimi konturami, zapewniając łatwiejszą, bardziej wygodną mobilność i obsługę. Laptopy te korzystają z nowego zestawu funkcji Lenovo X Power, który zapewnić ma jeszcze lepszą wydajność. Co więcej, są to komputery wzbogacone o wyświetlacze Lenovo PureSight, zapewniające ostrzejsze, szybsze i bardziej realistyczne wrażenia wizualne, przy bezpieczeństwie zagwarantowanym certyfikatem EyeSafe, informują przedstawiciele producenta.

Linia Yoga Slim oznacza również wysoką, mobilną wydajność, umożliwiającą użytkownikom przystosowanie się do hybrydowego stylu życia, zapewniają specjaliści Lenovo. Jest to możliwe dzięki sztucznej inteligencji Lenovo AI Engine+. Wydajność tego rozwiązania zapewnia możliwość skutecznego przewidywania zapotrzebowania użytkownika na energię na podstawie tego, co robi, podczas gdy Lenovo Intelligent Sense i Integrated Security, będące również częścią Lenovo A.I. Engine+, pomagają w bezproblemowej, bezpiecznej pracy i rozrywce.

Użytkownicy mogą również dodać zaawansowane wsparcie Lenovo Premium Care. Usługa VIP obejmuje między innymi priorytetowe traktowanie, spersonalizowane wsparcie w zakresie sprzętu i oprogramowania ze strony ekspertów, coroczne kontrole stanu komputera.

Nowe urządzenia Yoga Slim i modele konwertowalne siódmej generacji są standardowo objęte usługą Lenovo CO2 Offset Service w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ta usługa uwzględnia średnią emisję dwutlenku węgla związaną z danym urządzeniem, od produkcji przez wysyłkę, aż po średni cykl życia (do 5 lat) oraz wspiera sprawdzone projekty ONZ w zakresie zmian klimatycznych.

Yoga Slim 9i

Jako laptop z certyfikatem neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, Yoga Slim 9i (14”, 7) wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób dbających o środowisko, bez kompromisów w zakresie mobilnego luksusu, najwyższej jakości funkcji związanych z rozrywką i wydajności korzystającej ze sztucznej inteligencji.

Zamknięta w szkle 3D, konstrukcja smukłej i lekkiej obudowy o grubości 14,9 mm, ma zaokrąglone, gładkie krawędzie. Model posiada 14-calowy ekran dotykowy OLED PureSight 16:10 o rozdzielczości do 4K, uzupełniony o system dźwiękowy firmy Bowers & Wilkins. Dzięki certyfikowanemu przez Vesa wyświetlaczowi HDR True Black 500 o głębi 10 bitów może wyświetlać ponad miliard kolorów w jednym pikselu i pełną gamę kolorów w 100 procentach pokrywając paletę barw DCI-P3. Cztery głośniki Bowers & Wilkins w Yoga Slim 9i generują natomiast czysty, żywy dźwięk.

Yoga Slim 9i umożliwia użytkownikom korzystanie z trybu przenośnej wydajności, który dostosowuje się do nich, dzięki innowacyjnej platformie Intel Evo z procesorami Intel Core 12. generacji. I tak, Lenovo A.I. Core 2.0 zapewnia lepszą wydajność obsługiwaną przez sztuczną inteligencję i bardziej inteligentne zabezpieczenia, które obejmują szyfrowanie na poziomie sprzętowym zaprojektowane w celu ochrony urządzenia przed atakami root i ransomware. W zależności od wykonywanego zadania i obciążenia systemu sztuczna inteligencja może również dynamicznie dostosowywać prędkość obrotów wentylatora i wydajność sprzętu, aby zoptymalizować działanie komputera, dodają przedstawiciele producenta.

Yoga Slim 7i Pro X i Yoga Slim 7 Pro X

Yoga Slim 7i Pro X (14”, 7) i Yoga Slim 7 Pro X (14”, 7) wyposażone są w procesory nowej generacji, do 32 GB pamięci RAM LPDDR5, układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 3050 do laptopów z NVIDIA Studio oraz Lenovo X Power, który oferuje specjalne ustawienia do różnych scenariuszy codziennej pracy użytkowania. Urządzenia są smukłe i lekkie – ważą poniżej 1,6 kg.

Modele te posiadają 14,5-calowym wyświetlacz Lenovo PureSight o rozdzielczości 3K i częstotliwości odświeżania 120 Hz, z opcjonalnym sterowaniem dotykowym, z dokładną paletą kolorów i bogatszymi odcieniami. Ekran jest skalibrowany sprzętowo, zapewnia 100-procentowe pokrycie palety sRGB oraz posiada certyfikat TÜV Hardware Blue Light, który pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu, informują specjaliści Lenovo.

Yoga Slim 7i Carbon

Dla tych, którzy cenią sobie hybrydowy styl życia i swobodę wykonywania różnych zadań z dowolnego miejsca Yoga Slim 7i Carbon (13”, 7) oferuje wysoką wydajność i mobilność możliwą dzięki jego niezwykłej lekkości (poniżej 1 kg) i smukłej obudowie o grubości 14,8 mm w najcieńszym miejscu. Przy konstrukcji tego modelu wykorzystano stop magnezu klasy lotniczej, wzmocniony wielowarstwowym włóknem węglowym.

Laptop wykorzystuje platformę Intel Evo, która jest teraz wyposażona w procesory Intel Core 12. generacji, ulepszoną samoregulację prędkości wentylatorów i wydajności w celu dostosowania do potrzeb użytkownika w zakresie zasilania i baterii. Model posiada ekran dotykowy Lenovo PureSight o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości 2,5K. Wyświetlacz Lenovo PureSight oferuje rozszerzoną paletę kolorów i dokładniejsze, skalibrowane sprzętowo, odcienie, pokrywające 100% przestrzeni kolorów sRGB i 100-procentową intensywność kolorów 8-bit. Ma on także wspomniany już certyfikat TÜV Hardware Low Blue Light.

Lenovo prezentuje nowe komputery Yoga
Yoga Slim 7i Carbon fot. Lenovo

Yoga Slim 7 Pro i Yoga Slim 7i Pro

Lenovo zapowiedziało również odświeżenie swoich modeli Yoga Slim 7 Pro (14”, 7) i Yoga Slim 7i Pro (14”, 7). Urządzenia te, jak wskazują specjaliści producenta, zbudowano z myślą o wysokiej wydajności ubranej w elegancją formę aluminiowej konstrukcji. Korzystają one z najnowszej generacji procesorów Intel Core lub AMD Ryzen 6000, a także z grafiki NVIDIA GeForce RTX 3050 oraz opcjonalnego wyświetlacza OLED Lenovo PureSight i Dolby Vision.

Z kolei większe Yoga Slim 7 Pro (16”, 7) i Yoga Slim 7i Pro (16”, 7) zbudowano z myślą o dużych możliwościach wyświetlania grafiki, z ekranem 2.5K IPS z częstotliwością odświeżania do 165 Hz. Komputery te posiadają układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti dla laptopów z NVIDIA Studio w Yoga Slim 7 Pro (16”, 7) lub grafikę Intel Arc A370M w modelu Yoga Slim 7i Pro (16”, 7). Wszystkie laptopy Yoga Slim 7 Pro i Yoga Slim 7i Pro wyposażono w inteligentne funkcje, takie jak Smart Performance, które mogą dynamicznie dostosowywać moc i czas pracy baterii.

Yoga 7

Nowy Lenovo Yoga 7 (14”, 7) to wszechstronny, konwertowalny laptop 2 w 1 funkcjonujący w wielu trybach, posiadający wygodną konstrukcję, która ułatwia trzymanie i przenoszenie. Dzięki wydajnym procesorom AMD Ryzen 6000 dysponuje potężnym potencjałem dla rozrywki, wskazują przedstawiciele producenta. Model ten wyposażono w ekran dotykowy OLED 16:10 o rozdzielczości 2,8K, z technologią Dolby Vision, która zapewnia realistyczne kolory, bogatsze szczegóły i sprzętową funkcję słabszej emisji niebieskiego światła. Yoga 7 jest wyposażona także w dźwięk Dolby Atmos generujący efekty przestrzenne na czterech wbudowanych głośnikach.

Dzięki wytrzymałej baterii i technologii Rapid Charge Express model ten pozwala pracować przez dłuższy czas bez szukania gniazdka elektrycznego. Może być też wyposażony w opcjonalne aktywne piórko Lenovo Active Pen. Ponadto posiada inteligentne funkcje, takie jak redukcja szumów podczas rozmów wideo i filtry o niskim poziomie niebieskiego światła.

Yoga AIO 7

Nowy model Yoga AIO 7 (27”, 7) wyposażono w 27-calowy wyświetlacz 4K IPS z wąską ramką i 95-procentowym pokryciem palety DCI-P3. Dzięki elastycznej konstrukcji zawiasu urządzenie bez problemu obraca się o 90 stopni, podnosi i przechyla, aby zapewnić więcej kątów widzenia. Urządzenie posiada procesor AMD Ryzen 6000 i opcjonalną kartą graficzną AMD Radeon RX 6600M z przełomową architekturą AMD RDNA 2. Może również służyć jako solidny system rozrywki domowej z dwoma głośnikami JBL 5W, dodają specjaliści Lenovo.

Jedną z ciekawszych funkcji Yoga AIO 7 jest obszar udostępniania i współpracy. Użytkownicy mogą teraz bezprzewodowo przesyłać ekran swojego smartfona na monitor komputera stacjonarnego, aby oglądać filmy, przewijać zdjęcia lub przeglądać media społecznościowe. Podczas pracy lub oglądania filmów na laptopie można również ułatwić sobie pracę, ulepszając dźwięk i korzystając ze znacznie większego ekranu, poprzez podłączenie komputera do Yoga AIO 7 jak do monitora, za pomocą w pełni funkcjonalnego portu Type-C. Pozwala to użytkownikowi przejąć kontrolę nad obydwoma urządzeniami za pomocą klawiatury i myszy, cały czas utrzymując urządzenie mobilne w stanie ładowania.

Lenovo Smart Lock Services: ochrona przed nieznanymi zagrożeniami

Lenovo wprowadza również swoje najnowsze oprogramowanie Lenovo Smart Lock Services. Wykorzystujące technologię Absolute, a dostępne za pośrednictwem Lenovo Vantage i Lenovo.com, to oparte na chmurze oprogramowanie zabezpieczające, które zapewnia użytkownikom spokój w przypadku kradzieży komputera, informują przedstawiciele Lenovo. Po wdrożeniu, Lenovo Smart Lock Services umożliwia użytkownikom śledzenie i lokalizowanie ostatniej znanej lokalizacji ich urządzenia Lenovo za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej. Klienci mogą również zdalnie zablokować urządzenie, aby ograniczyć nieautoryzowany dostęp lub, dzięki funkcji czyszczenia danych, usunąć poufne pliki, aby zapobiec kradzieży tożsamości i danych. Aby pomóc użytkownikom w odzyskaniu skradzionego komputera, Lenovo Smart Lock Services zapewnia dostęp do dedykowanego zespołu Absolute Investigations, który ściśle współpracuje z lokalnymi organami ścigania, aby spróbować go wyśledzić, podsumowują specjaliści Lenovo.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *