Zmiany kadrowe

Liane Lubitz obejmie funkcję CFO w Volkswagen Poznań

Z dniem 1 marca 2024 roku stanowisko członkini zarządu spółki Volkswagen Poznań ds. finansów, zakupów oraz IT (CFO) obejmie Liane Lubitz. Zastąpi na tym stanowisku Agnieszkę Olenderek, która obejmie równorzędne stanowisko w zarządzie Volkswagen Slovakia a.s.

Liane Lubitz obejmie funkcję CFO w Volkswagen Poznań
Liane Lubitz Źródło: Volkswagen Poznań

Liane Lubitz ma ponad 30-letnie doświadczenie w finansach i controlingu, a także w zarządzaniu projektami, gdzie zajmowała liczne stanowiska kierownicze. Swoją karierę rozpoczęła w firmie Siemens, a w 2008 roku przeniosła się do koncernu Volkswagen, Marki MAN Truck & Bus. Tutaj przejęła controlling inwestycyjny dla sieci produkcyjnej MAN Bus. Zajmowała również stanowiska kierowniczki działu controllingu rozwoju oraz kierowniczki działu controllingu kosztów stałych i IT w grupie MAN Truck & Bus.

Przez ostatnie pięć lat była dyrektorem zarządzającym MAN HR Services GmbH.

„Jest mi niezmiernie miło powitać Liane Lubitz w Zarządzie Volkswagen Poznań. Jej umiejętności i doświadczenie z pewnością będą dla naszej spółki bardzo cenne” – powiedziała Stefanie Hegels, prezeska zarządu Volkswagen Poznań. „Jednocześnie chcę bardzo gorąco podziękować Agnieszce Olenderek za jej ogromny wkład w wieloletni rozwój Volkswagen Poznań. Wdrożone przez nią procesy biznesowe, nacisk na cyfryzację, szczególnie w obszarze administracji oraz osiągnięte cele finansowe to kamienie milowe w rozwoju Volkswagen Poznań. Wszyscy życzymy jej dalszych sukcesów w nowej funkcji!”

Agnieszka Olenderek związana jest z koncernem Volkswagen od 28 lat. W tym czasie pełniła różne funkcje kierownicze w obszarze rachunkowości i controllingu. Między innymi jako kierowniczka obszaru Controllingu w marce Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze. W latach 2014-2016 podczas realizacji projektu budowy zakładu Volkswagena we Wrześni oraz uruchomieniu produkcji modelu VW Crafter, była odpowiedzialna za realizację celów finansowych oraz wdrożenie procesów finansowo- controllingowych w nowym zakładzie. Od lipca 2021 roku pełniła funkcję członkini zarządu ds. finansów, zakupów i IT w Volkswagen Poznań.

Z dniem 1 marca 2024 r. obejmie w zarządzie Volkswagen Slovakia a.s. stanowisko CFO – członkini zarządu ds. finansowych, zakupów i IT.

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *