InfrastrukturaArchitektura ITRynek

MAIN jako pierwszy w Polsce udostępnia infrastrukturę opartą na procesorach Ampere

MAIN wprowadza do oferty infrastrukturę opartą na serwerach HPE ProLiant RL300 Gen11 wyposażonych w wykonane w technologii ARM procesory Ampere® Altra®. Rozwiązania te – zapewniające wysoką wydajność i energooszczędność – pozwalają sprostać globalnym wymaganiom zgodności z wymogami ESG.

MAIN jako pierwszy w Polsce udostępnia infrastrukturę opartą na procesorach Ampere

Od początku działalności MAIN jest otwarty na innowacje. „Dzięki współpracy z Ampere Computing i Hewlett Packard Enterprise mogliśmy jako pierwsi w Polsce przetestować nowe procesory Ampere® Altra® i korzystające z nich serwery HPE ProLiant RL300 Gen11 tuż po ich udostępnieniu, a także zaprojektować oparte na nich rozwiązania” – mówi Marek Turek, wiceprezes zarządu MAIN.

Serwery są idealne dla klientów oferujących usługi cyfrowe, strumieniowe przesyłanie multimediów, platformy społecznościowe, usługi handlu elektronicznego, finansowe, internetowe oraz te oparte na chmurze, takie jak IaaS, PaaS i SaaS” – dodaje.

Ampere Altra powstały z myślą o podejściu cloud-native, zakładającym tworzenie i uruchamianie oprogramowania bezpośrednio w chmurze. Procesory te zostały zaprojektowane od podstaw tak, by oferować maksymalną wydajność i efektywność w zastosowaniach typowych dla chmury. W skład rodziny Altra®wchodzą modele 80-i 128-rdzeniowe.

Procesory Ampere Altra natywnie obsługują rozwiązania do inferencji AI – m.in. poprzez wsparcie frameworków TensorFlow, PyTorch i ONNX oraz formatu FP16. Rozwiązanie to oferuje nawet 2-krotne przyspieszenie w porównaniu do FP32.

Wspieramy Klientów nie tylko w migracji i bieżącym utrzymaniu środowiska, ale szukamy również nowych technologii, które będą jeszcze lepiej odpowiadać potrzebom biznesowym w ramach budżetów, którymi dysponują” – mówi Adam Markowski, Head of Sales, MAIN.

Główne zalety infrastruktury Ampere w architekturze ARM:
  • Wysoka wydajność i energooszczędność,
  • Nawet 128 rdzeni w 1 procesorze,
  • Zgodność z wymogami ESG (environmental, social responsibility, corporate governance),
  • Stworzona z myślą o chmurze,
  • Zoptymalizowana pod inferencję AI.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *