CIOPolecane tematy

IT Manager of Tomorrow 2019: bycie liderem wymaga ciągłego rozwoju

Hello tomorrow – to hasło towarzyszyło uczestnikom konferencji IT Manager of Tomorrow 2019 przez trzy czerwcowe dni wypełnione wiedzą i inspiracjami. Na wydarzeniu, które odbyło się w Sopocie pod patronatem ITwiz, spotkało się blisko 400 przedstawicieli różnych obszarów IT. Poznaliśmy też tegorocznego zwycięzcę konkursu IT Manager of Tomorrow Awards.

IT Manager of Tomorrow 2019: bycie liderem wymaga ciągłego rozwoju

Konferencję otworzył Chris Dancy, którego można uznać za cyborga wykorzystującego technologię do usprawniania życia. W inspirującym wystąpieniu pokazał jak wykorzystał technologię i kompetencje menedżera infrastruktury IT do stworzenia systemu, który umożliwia mu świadome sterowanie swoim życiem. „Poszczególnym poziomom piramidy Maslowa można przypisać kolejne etapy wykorzystania danych o naszym życiu. Na początku warto się nauczyć wydobywać dane z aplikacji i systemów, których codziennie używamy. Na tej bazie możemy budować wiedzę, która pomoże nam zrealizować konkretną wizję naszego życia. Mi się to udało i każdy może zacząć to robić już dzisiaj. Tego uczyłem w Sopocie – podsumował swoją prezentację i warsztat Chris Dancy.

Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia konferencji był finał konkursu IT Manager of Tomorrow Awards. Na głównej scenie przed kilkuset uczestnikami wystąpiło 10 wschodzących gwiazd naszego rynku. Każda z tych osób miała 10 minut na opowiedzenie o transformacjach, których są częścią i odpowiedzenie na pytania jury składającego się z liderów IT z takich firm jak T-Mobile, Nordea, ABB, Dell czy Lufthansa Systems Poland. Z tym zadaniem najlepiej poradził sobie Maciej Obuchowski z Arla Foods, który w porywający sposób opowiedział o organizacyjnych aspektach wdrażania robotic process automation. W nagrodę w grudniu będzie miał okazję obejrzeć na żywo wyścig Grand Prix F1 w Abu Dhabi jako gość fundatora nagrody, Dell Technologies. Kolejne miejsca w konkursie zajęli Robert Radziejewski (Allegro), Eliza Stasińska (mBank). Nagrodę publiczności zdobyła Joanna Kosowska (BNP PARIBAS Bank Polska S.A.). Po finalistach konkursu głos zabrał Krzysztof Dąbrowski, COO mBanku, który zainspirował menedżerów do ciągłego poszerzania horyzontów i zdobywania kompetencji, dzięki którym menedżer może stać się liderem.

Pomysłodawca konferencji, prezes Fundacji Let’s Manage IT, Krzysztof Kozakiewicz tak podsumował wydarzenie – Według mnie najlepszym podsumowaniem całej konferencji było właśnie wystąpienie Krzysztofa Dąbrowskiego. Pokazał, że bycie liderem wymaga ciągłego rozwoju, którego źródłem powinna być wizji siebie jako menedżera przyszłości. Uczestnicy naszej konferencji są na dobrej drodze, aby ten cel osiągnąć. Rozwijają kompetencje kluczowe do skutecznego zarządzania IT i szukają inspiracji do tego, jak lepiej tworzyć i kierować zespołami czy dostarczać wartość dla biznesu. My dodatkowo dajemy im przestrzeń do wymiany doświadczeń. Atmosfera, jaka tu panowała i opinie uczestników potwierdzają, że udało nam się dostarczyć wartość we wszystkich tych obszarach.

Przez całą konferencję przewijał się wątek zmieniającej się roli menedżerów IT. Dzisiaj jest nią przeprowadzenie organizacji przez zmiany, których zakres i skutki trudno przewidzieć i zaplanować. Sprostanie temu wyzwaniu wymaga otwartości na potrzeby klientów i współpracę z biznesem oraz sprawnego poruszania się w gąszczy rozwiązań organizacyjnych i technicznych. Prelegenci z takich firm jak Volvo, ABB czy McLaren Racing pokazali, że skuteczne wypełnienie tej roli sprawia, że IT staje się źródłem rynkowego sukcesu. Ludzie odpowiedzialni za technologię tworzą realne przewagi rynkowe i wartość dodaną dla firm.

Wielu prelegentów podkreślało, że praca w IT jeszcze nigdy nie była tak ekscytująca, jak dzisiaj. Ten obszar biznesu przyciąga wielu ambitnych ludzi. Zarządzanie nimi wymaga połączenia kompetencji technicznych z interpersonalnymi. W zgodnej opinii uczestników to właśnie inspiracja do tego, jak być lepszym liderem stanowi, oprócz możliwości budowania relacji, największą wartość konferencji. O tym, że liderami się stajemy stawiając czoła wyzwaniom i podejmując świadome decyzje w trudnych momentach, mówił w prezentacji zamykającej konferencję Karol Bielecki, jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy ręcznych na świecie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *