Zmiany kadrowe

Marc Garner wiceprezesem Schneider Electric w obszarze Secure Power w Europie

W nowej roli Marc Garner będzie odpowiadał m.in. za wsparcie europejskich klientów w projektach mających na celu minimalizację skutków kryzysu energetycznego oraz inicjatyw związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Marc Garner wiceprezesem Schneider Electric w obszarze Secure Power w Europie

Marc Garner objął stanowisko wiceprezesa Schneider Electric odpowiadającego za pion Secure Power na rynek Europy. Zastąpił Roberta McKernana, który objął stanowisko globalnego lidera pionu Cloud & Service Providers w Schneider Electric.

Dotychczas Marc Garner w strukturach firmy Schneider Electric odpowiadał za działalność w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. W nowej, regionalnej roli będzie odpowiadał m.in. za flagową markę Schneider Electric w zakresie rozwiązań infrastruktury fizycznej – APC, a także m.in. zasilacze bezprzerwowe i rozwiązania edge computing. Wedle zapowiedzi Marc Garner będzie współpracował z liderami Schneider Electric z poszczególnych krajów i stref w regionach: Europy Środkowo-Wschodniej i Izraela (CEEI), Niemiec, Austrii i Szwajcarii (DACH), a także Hiszpanii, Portugalii, Andory oraz Francji, Irlandii, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Wedle zapewnień przedstawicieli firmy Schneider Electric, dzięki bogatemu doświadczeniu i wiedzy o regionie, a także silnej pozycji w sprzedaży i zorientowaniu na klienta, będzie w stanie pomóc klientom w Europie w sprostaniu wyzwaniom związanym z kryzysem energetycznym. Marc Garner ma także odegrać istotną rolę dla realizacji ambicji branży centrów danych w zakresie zrównoważonego rozwoju. “Cieszę się ze względu na współpracę z naszymi klientami w całym regionie, dzięki czemu będziemy mogli kontynuować naszą misję bycia cyfrowym partnerem w zakresie zrównoważonego rozwoju i wydajności. Wierzę, że cyfryzacja i elektryfikacja to kluczowe wektory dekarbonizacji, a wizja naszej firmy dotycząca Elektryczności 4.0 będzie miała kluczowe znaczenie dla wsparcia sektora centrów danych w przejściu od konsumenta do prosumenta, aby umożliwić większą odporność sieci” – podkreśla Marc Garner, wiceprezes firmy Schneider Electric w obszarze Secure Power w Europie. Przedstawiciele firmy podkreślają również, że awans Marca Garnera jest także wynikiem jego ogromnego zaangażowania w zrównoważony rozwój centrów danych.

Przeczytaj również
9 mld dolarów na inwestycje w europejskie centra danych - Polska jednym z beneficjentów
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *