Zmiany kadrowe

Marcin Połulich nowy szef Digital Software Services w Hicron

W związku z nowymi celami strategicznymi, zarząd spółki Hicron zdecydował się na pozyskanie menedżera, który zbuduje nowy obraz i cele dla działu Digital Software Services.

Marcin Połulich nowy szef Digital Software Services w Hicron

Marcin Połulich to doświadczony menedżer, związany wcześniej z organizacjami takimi jak Siemens, Tieto czy SMT Software Services (dzisiaj Intive). Zajmował się na początku obszarem Quality Assurance, a następnie koordynowaniem projektów międzynarodowych, a w końcu z szeroko rozumianym zarządzaniem zespołem.

Największe osiągnięcia nowego szefa DSS to budowanie sprawnych i dobrze zorganizowanych zespołów nearshoringowych, ale – jak sam twierdzi – jego prawdziwym sukcesem są relacje międzyludzkie. Fakt, że przez wiele lat pracy dla różnych podmiotów zbudował sobie zaufanie i opinię prawdziwego lidera. Do dziś wspomina, jak wspierał przebranżowienie się osób o humanistycznym profilu na testerów IT. “Pozytywne ludzkie relacje procentują” – wspomina Marcin Połulich, nowy szef zespołu Digital Software Services w Hicron.

W ramach wdrażania nowej strategii rozwoju działu DSS Hicron, Marcin Połulich stawia sobie cele, takie jak zbudowanie zintegrowanego zespołu i zmianę w postrzeganiu tej firmy we Wrocławiu. “Chciałbym, aby potencjalni pracownicy, ale także klienci dostrzegli nasz potencjał związany z działalnością poza SAP. Dzisiaj Hicron postrzegany jest jako firma, której główną osią działalności są rozwiązania tej firmy, tymczasem mamy naprawdę ogromne możliwości, aby projektować dla naszych obecnych i przyszłych klientów najnowocześniejsze rozwiązania oparte na takich technologiach jak: Java, .NET, Angular, React, Node.js czy iOS i  Android” – mówi.

Przeczytaj również
Grzegorz Rogaliński prezesem zarządu Exorigo-Upos

Nie chcemy zajmować się starymi technologiami, które są nieprzyjemne zarówno dla developerów, jak i użytkowników. Interesuje nas szeroko pojęta cyfryzacja. W Hicron spodobało mi się to, że firma ma całkowicie polski kapitał, a jej właściciele cały czas tu są. Można ich spotkać na korytarzu i porozmawiać bez korporacyjnego dystansu. Widać, że w Hicron przykład na właściwe relacje międzyludzkie idzie z góry i to mi odpowiada. Jeżeli chodzi o nasze plany zatrudnieniowe, to przede wszystkim chcemy znaleźć ludzi otwartych, komunikatywnych, odpowiedzialnych, nie bojących się podejmowania decyzji, a przy tym takich, którym praca sprawia radość. Zależy mi osobiście na współpracy z klientami, a co najważniejsze – na transparentności i elastyczności. A poszukiwani przez nas specjaliści zasilą projekty klientów z całego świata” – podsumowuje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *