Zmiany kadrowe

Marek Woźny dyrektorem zarządzającym Application Services w Capgemini Polska

Jako dyrektor zarządzający obszarem Applications Services w Capgemini Polska Marek Woźny będzie odpowiadał za realizację strategii rozwoju usług firmy w Polsce. Application Services to jedna z trzech, obok Business Services oraz Infrastructure Services, jednostek  organizacyjnych Capgemini w Polsce.

Marek Woźny dyrektorem zarządzającym Application Services w Capgemini Polska

 

Objęcie stanowiska dyrektora zarządzającego jest dla Marka Woźnego powrotem do organizacji, z którą jako Vice President / COO rozstał się pod koniec 2012 roku. Przez 12 lat jako konsultant zarządzający, dyrektor Działu Usług Technologicznych EEA/ERP, delivery and risk manager oraz jako dyrektor operacyjny, współtworzył obszar doradztwa technologicznego Capgemini w Polsce, walnie przyczyniając się do dynamicznego rozwoju firmy na terenie Polski i Europy Centralnej.

Powrót do organizacji, z którą już wcześniej przez wiele lat współpracowałem jest dla mnie bardzo ekscytujący, tym bardziej, że następuje w niezwykle interesującym momencie. Obszar Application Services, za który odpowiadam, na przestrzeni ostatnich kilku podlegał zasadniczym zmianom. Powszechna cyfryzacja praktycznie każdego obszaru działalności naszych klientów, strategiczna rola olbrzymich ilości gromadzonych danych, możliwość odpowiedniego ich skonsolidowania i wykorzystania w procesie decyzyjnym, stanowią o przewadze konkurencyjnej. Dziś “aplikacje” to nie odrębne byty, które realizują ustalone na lata funkcje, lecz dynamiczne platformy elastycznie wspierające usługi czy procesy biznesowe, a nierzadko je kreujące. Do roli strategicznej urasta obszar zintegrowanego zarządzania informacją, jej obiegiem i odpowiednim wykorzystaniem, stąd też niezmiernie istotne stają się mechanizmy integracyjne i analityka predykcyjna bazująca na obróbce danych w czasie rzeczywistym. Wysokie kompetencje naszego zespołu konsultantów, analityków i programistów w połączeniu z doskonale przez nas rozumianymi nowymi potrzebami rynku, uprawniają do stwierdzenia, że Capgemini odgrywać będzie coraz większą rolę na krajowym rynku usług technologicznych. Od wielu  lat konsekwentnie budujemy  naszą pozycję rynkową dostarczając rozwiązania w obszarze zarządzania (np. CRM, ERP, BPM, integracja i zarządzanie aplikacjami). Mamy solidny potencjał do dalszego wzrostu, i to nie tylko w sektorach, w których od lat pracujemy (telekomunikacja, energetyka, sektor finansowy). Tym bardziej, że będąc członkiem działającej globalnie Grupy jesteśmy i będziemy w stanie przenosić na potrzeby rynku polskiego najlepsze światowe praktyki, rozwiązania i metodyki realizacji projektów” – komentuje Marek Woźny, dyrektor zarządzający Application Services, Capgemini Polska.

Marek Woźny posiada 20-letnie doświadczenie w obszarze doradztwa biznesowego i technologicznego. Jest specjalistą od zarządzania organizacjami i zespołami projektowymi świadczącymi usługi w zakresie projektowania, wdrożeń i utrzymania systemów informatycznych, outsourcingu IT, zarówno w lokalnych jak też międzynarodowych strukturach korporacyjnych.

Wcześniejsze doświadczenia Marka Woźnego nabyte w takich firmach jak Deloitte & Touche, IFS i Prokom Software, wiążą sie między innymi z projektowaniem systemów informatycznych, sprzedażą i wdrożeniami systemów ERP/CRM oraz zarządzaniem zespołami konsultantów realizujących projekty doradcze w różnych sektorach i obszarach.

Od roku 2013 Marek Woźny prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego i technologicznego, a od stycznia 2015 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Advicom Sp. z o.o. – spółki celowej z Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, stanowiącej zaplecze informatyczne i realizującej zadania związane z budową i obsługą spójnego systemu informatycznego dla całej Grupy JSW.

Capgemini Polska zatrudnia już 6500 pracowników i jest jednym z największych inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Obszarami specjalizacji Capgemini są projekty transformacji przedsiębiorstw w oparciu o technologie informatyczne, outsourcing procesów biznesowych, usługi w zakresie infrastruktury IT oraz rozwój oprogramowania spełniającego indywidualne potrzeby biznesu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *