Zmiany kadrowe

Mariusz Chudy nowym Partnerem w PwC Polska

Będzie odpowiadał za rozwój usług chmurowych i cyfrową transformację przedsiębiorstw w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), w tym za tworzenie i wdrażanie dla klientów w regionie CEE strategii cyfrowych opartych o chmurę obliczeniową.

Mariusz Chudy nowym Partnerem w PwC Polska

Ostatnie 1,5 roku było ważnym testem dla firm i instytucji na całym świecie. Badania pokazują, że przedsiębiorstwa, które inwestowały w innowacje i technologie rozwijały się w okresie pandemii COVID-19 pomimo niekorzystnych warunków. Coraz powszechniejsza wśród liderów biznesu jest świadomość, że obecnie nie da się prowadzić przedsiębiorstwa bez wykorzystania nowoczesnych rozwiązań IT opartych o chmurę obliczeniową. Przy kompleksowym podejściu do transformacji chmurowej firmy mogą szybko osiągnąć korzyści biznesowe przy jednoczesnej oszczędności kosztów. Zakres takiego programu powinien nie tylko obejmować wdrożenie platformy chmurowej, ale przede wszystkim pełną transformację przedsiębiorstwa obejmującą zarówno zmianę modelu biznesowego i kanałów dotarcia do klienta końcowego, procesów wewnątrz firmy uwzględniając godność z regulacjami i zasadami prawa, modelu zarządzania ryzykiem, finansami i bezpieczeństwem IT, a także zwinność organizacji w podejmowaniu decyzji” – mówi Mariusz Chudy, partner PwC.

Mariusz Chudy posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży IT, które zdobył realizując projekty zarówno z obszaru infrastruktury IT, aplikacji, jak i transformacji cyfrowej, w tym przede wszystkim z zakresu wdrażania platform chmurowych, zaawansowanej analityki danych oraz tworzenia oprogramowania. Przez wiele lat był związany z przedsiębiorstwami z branż telekomunikacyjnej i finansowej. Odpowiadał m.in. za transformację operacji B2B i PMO dla firmy z sektora TMT oraz za konsolidację centrów przetwarzania danych globalnego banku, która swoim zakresem obejmowała ponad 25 banków z regionu EMEA, w tym Polski -migracja danych poza teren Polski była jednym z pierwszych tego typu projektów w kraju, który musiał uwzględnić wymagania regulacyjne i prawne związane z wyniesieniem części operacji za granicę.

Mariusz ukończył studia Executive MBA na brytyjskiej uczelni Henley Business School. Jest również absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wiele certyfikatów branżowych z zakresu zarządzania projektami (PMP, PRINCE2, PMI-RMP, PSM, SAFe) i operacji IT (COBIT, ITIL, TOGAF), a także tworzenia strategii biznesowych (INSEAD).

W PwC Polska pracuje ponad 1000 ekspertów technologicznych. Jesteśmy zaufanym partnerem kluczowych dostawców chmury i rozwiązań, takich jak Microsoft, AWS, Google, Salesforce, Oracle i SAP. Wdrażamy też na całym świecie rozwiązania oparte na naszym własnym IP. Dzięki połączeniu wyspecjalizowanych kompetencji specjalistów IT z doradztwem biznesowym jesteśmy w stanie dostarczyć nawet najbardziej złożone projekty chmurowe przekładające się na poprawę biznesu naszych klientów. Chmura z efektem biznesowym będzie wyróżniała nas na rynku. Wzmocnienie kompetencji chmurowych jest naturalnym rozwojem naszego biznesu technologicznego. Cieszymy się, że Mariusz Chudy jest z nami. Realizując nową strategię The New Equation w PwC w Polsce zamierzamy w ciągu 5 lat zainwestować 100 mln dolarów m.in. w nowe technologie, usługi i wzmacnianie kompetencji pracowników” – mówi Mariusz Śpiewak, Partner Zarządzający Działem Doradztwa Biznesowego w PwC.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *