Zmiany kadrowe

Mark Burton pokieruje rozwojem technologii w Nethone

Jako Chief Technology Officer odpowiada m.in. tworzenie oraz rozwój unikalnych rozwiązań do wykrywania oszustw. Mark Burton dołącza tym samym do zespołu zarządzającego Nethone. Jego nominacja ma pozwolić m.in. na zwiększenie dynamiki rozwoju oferowanego przez Nethone rozwiązania wspierającego wykrywanie nadużyć w branży e-commerce oraz instytucjach finansowych.

Mark Burton pokieruje rozwojem technologii w Nethone

“Cieszę się, że dołączam do Nethone w tym ekscytującym czasie” – mówi Mark Burton. “W branży internetowych przestępstw płatniczych występuje wiele trudnych problemów, które wymagają innowacyjnych rozwiązań technologicznych. To właśnie pionierskie podejście do uczenia maszynowego w wykrywaniu oszustw najbardziej zaintrygowało mnie w Nethone. Uwielbiam rozwiązywać rzeczywiste problemy klientów poprzez tworzenie kompletnych, a zarazem prostych w obsłudze produktów cyfrowych z wykorzystaniem najnowszych technologii” – mówi Mark Burton, Chief Technology Officer w firmie Nethone.

Mark Burton dołączył tym samym do ścisłego kierownictwa firmy Nethone. Zespół zarządzający spółki tworzą obecnie: Hubert Rachwalski, Chief Executive Officer; Mateusz Czech, Chief Operating Officer; Maciej Pitucha, Chief Data Officer oraz Mark Burton, Chief Technology Officer. Zadaniem rozszerzonego zarządu jest przyspieszenie rozwoju zaawansowanego rozwiązania do walki z oszustwami w branży e-commerce oraz w instytucjach finansowych operujących w natywnych kanałach mobilnych oraz internetowych.

Mark Burton przed dołączeniem do Nethone pracował w brytyjskiej firmie Northrow. Wcześniej zajmował m.in. stanowiska inżynierskie w firmach, takich jak: Yell, GeoSentric oraz NEC. Mark Burton jest absolwentem Uniwersytetu w Manchesterze, gdzie uzyskał doktorat z Fizyki Cząstek Elementarnych. Wcześniej ukończył studia w dziedzinie Informatyki i Fizyki.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *