Zmiany kadrowe

Michał Głowiński CTO w EWL Group

Michał Głowiński z dniem 1 czerwca 2021 r. dołączył do EWL Group, jednej z największych w Polsce agencji pracy. Jako Chief Technology Officer będzie odpowiadał za szybszy rozwój technologiczny spółki, maksymalizację zysków firmy z wykorzystaniem IT i digitalizacji oraz za rozwój platformy technologicznej EWL.

Michał Głowiński CTO w EWL Group

Celem EWL jest maksymalne uproszczenie proces zatrudnienia transgranicznego. W związku z tym firma buduje platformę cyfrową, dzięki której globalna migracja zarobkowa będzie łatwiejsza i bardziej przyjazna dla wszystkich stron procesu. Spółka korzysta z dedykowanej technologii AI, która szybko i skutecznie opracowuje i dopasowuje ludzi z ich umiejętnościami, doświadczeniem i potencjałem oraz pracodawców z ich potrzebami.

Założona w 2007 roku EWL Group skutecznie łączy osoby poszukujące pracy z czterech kontynentów z pracodawcami w UE. Spółka jest liderem na polskim rynku zatrudnienia cudzoziemców w zakresie rekrutacji stałych, leasingu pracowniczego, outsourcingu oraz legalizacji i obsługi zatrudnienia obywateli spoza UE. Firma dostarcza rozwiązania kadrowe dla większości sektorów gospodarki, a codziennie, dzięki EWL, w zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych i magazynach w Europie pracuje ponad 8000 osób.

Michał całe życie zawodowe związany jest z IT – początkowo odpowiadając za rozwój oprogramowania w sektorze finansowym, a następnie wdrażając oprogramowanie od dostawców u klientów. W ostatnich latach prowadził polski oddział odpowiedzialny za IT brytyjskiego lidera na rynku funduszy inwestycyjnych – firmy Hargreaves Lansdown uwzględnionej we wskaźniku giełdowym FTSE 100. Wcześniej odpowiadał za portfolio aplikacji Generali Assistance w 33 krajach na świecie. Pracował także w informatycznym ośrodku IT dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, budując 130-osobowy, sprawnie działający departament rozwoju oprogramowania. Pracował w dużych organizacjach finansowych Citigroup i Aviva. Karierę zaczynał w ComArch, jednym z czołowych dostawców oprogramowania.

Ukończył studia magisterskie z inżynierii oprogramowania na Politechnice Poznańskiej oraz MBA na Akademii Koźmińskiego. W 2018 zdobył tytuł CIO Roku przyznawany przez jury złożone z CIO – członków społeczności Klubu CIO. Od 2020 jest członkiem kapituły społeczności CXO HUB.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *