Zmiany kadrowe

Mark Moffat nowym dyrektorem generalnym IFS

Na stanowisku CEO zastąpił Darrena Rossa, który objął stanowisko prezesa zarządu koncernu IFS. W nowej roli Mark Moffat zapowiada kontynuację dotychczasowej strategii rozwoju IFS.

Mark Moffat nowym dyrektorem generalnym IFS

Mark Moffat jest związany z IFS od 2 lat. Do niedawna zajmował stanowisko dyrektora ds. klientów. Wcześniej, przez blisko ćwierć wieku był związany z PwC. Z oficjalnego komunikatu wynika, że zmiana na stanowisku dyrektora generalnego IFS zapewnia ciągłość realizacji dotychczasowej strategii rozwoju. “IFS ma niezwykle mocne fundamenty nadal realizować strategię, która opiera się na połączeniu zróżnicowanej oferty; niezwykle zaawansowanego, wydajnego i opartego na sztucznej inteligencji rozwiązania; zaangażowanych klientów i partnerów, a także kompetentnego zespołu” – mówi Mark Moffat, dyrektor generalny IFS.

Z kolei Darren Roos, dotychczasowy CEO firmy IFS objął stanowisko prezesa zarządu. W tej roli zastąpił Jonasa Perssona. “Jestem dumny ze wszystkiego, co udało mi się osiągnąć od momentu dołączenia do IFS i chcę podziękować tysiącom kobiet oraz mężczyzn w całej firmie, którzy żyją zgodnie z naszymi wspólnymi wartościami i sprawiają, że nasi klienci odnoszą sukcesy” – podkreśla Darren Roos. “Cieszę się, że mogę kontynuować moją podróż z IFS, choć w innym charakterze. Na rynku istnieje bardzo wiele możliwości rozwoju i wraz z zarządem będę współpracować z Markiem oraz jego zespołem, aby zapewnić, że skutecznie je wykorzystamy” – dodaje. Warto dodać, że pod przewodnictwem Darrena Rossa, który objął stanowisko dyrektora generalnego IFS w 2018 roku, firma dokonała kompleksowej transformacji biznesowej – trzykrotnie zwiększyła swoje przychody i przebudowała ofertę pod kątem szerszego wykorzystania modelu chmury obliczeniowej.

Co ważne, od 2022 roku w realizację strategii rozwoju IFS zaangażowane są fundusze inwestycyjne EQT, Hg i TA Associates. Ich łączne zaangażowanie sięgnęło wówczas 10 mld USD.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *