CyberbezpieczeństwoRynekPolecane tematy

Marka McAfee przechodzi do historii, firma pozostaje

Oprogramowanie antywirusowe oraz systemy bezpieczeństwa oferowane dotąd pod marką McAfee będą dostępne pod nazwą Intel Security. Rebranding potrwa przynajmniej rok.

Marka McAfee przechodzi do historii, firma pozostaje

Koncern Intel zrezygnuje z marki McAfee przede wszystkim ze względów wizerunkowych. W ostatnich latach założyciel firmy McAfee stał się bohaterem licznych historii godzących w markę należącą do firmy Intel. Jego nazwisko było wymieniane m.in. w kontekście morderstwa i powiązań z handlarzami narkotyków. W 2012 roku John McAfee został deportowany z Gwatemali do Stanów Zjednoczonych. John McAfee wystąpił również w – zamieszczonym w serwisie YouTube – filmie zatytułowanym “How To Uninstall McAfee Antivirus”. Wielokrotnie krytykował również osoby zarządzające największymi koncernami branży IT.

Przedstawiciele koncernu Intel zapowiadają, że poza zmianą nazwy w najbliższym czasie nie są planowane zmiany funkcjonalne w zakresie oprogramowania dostępnego dziś pod marką McAfee. Rebranding oznacza, że z rynku zniknie istniejąca od 25 lat marka zbudowana na nazwisku założyciela firmy. Warto dodać, że John McAfee odszedł z firmy McAfee w 1994 roku. Niedługo później sprzedał posiadane udziały i zrezygnował z jakichkolwiek związków z założoną przez siebie spółką. Przedstawiciele koncernu Intel ogłosili zamiar zakupu firmy McAfee w połowie 2010 roku. Warta niemal 7,7 mld USD transakcja została sfinalizowana w lutym 2011 roku.

Jednocześnie, jeszcze w tym roku na rynek trafić mają nowe, mobilne systemy zabezpieczeń firmy Intel. Zapowiedziano również, że wybrane elementy oferowanych dziś na zasadach komercyjnych systemów bezpieczeństwa zostaną bezpłatnie udostępnione użytkownikom urządzeń mobilnych opartych na platformach iOS oraz Android.

Marka McAfee przechodzi do historii, firma pozostaje
John McAfee wystąpił również w – zamieszczonym w serwisie YouTube – filmie zatytułowanym “How To Uninstall McAfee Antivirus”

Co ciekawe, w zeszłym roku John McAfee założył firmę Future Tense Central. Według oficjalnych informacji wyspecjalizowana w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa internetowego spółka prowadzi m.in. badania nad stworzeniem technologii gwarantującej bezpieczeństwo informacji przesyłanych przez Internet. Rozproszona, dynamicznie tworzona infrastruktura ma stanowić kolejny etap rozwoju sieci Internet.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *