Programowanie

Mastercard wprowadza nowe rozwiązania dla programistów

Nowe interfejsy API mają usprawnić integrację usług płatniczych Mastercard z nowoczesnymi kanałami sprzedaży i obsługi klienta. Udostępniony zestaw interfejsów API zapewnia dostęp do ponad 40 zastrzeżonych produktów i usług w dziedzinie płatności, danych i bezpieczeństwa.

Mastercard wprowadza nowe rozwiązania dla programistów

Z oficjalnych informacji wynika, że w ramach platformy Mastercard Developers udostępnione zostały m.in. interfejsy programistyczne otwierające dostęp do technologii Mastercard na potrzeby aplikacji rozwijanych przez instytucje finansowe, przedsiębiorstwa handlowe oraz firmy z branży IT. Wedle zapowiedzi, w oparciu o nowe rozwiązania programistyczne łatwiejsze stanie się zapewnienie wsparcia dla cyfrowych kanałów płatniczych na nowych platformach – w tym mobilnych oraz chatbotach. Z perspektywy obsługi procesów sprzedażowych ma to oznaczać uproszczenie działań odpowiadających rosnącemu zapotrzebowaniu na spójne, niezawodne i bezpieczne usługi. „Ułatwiamy naszym partnerom tworzenie rozwiązań, które zapewniają lepsze doświadczenie klienta w zakresie płatności. Dzięki temu nie muszą zaczynać pracy programistycznej od zera. Zapewniając im dostęp do narzędzi potrzebnych do badania i tworzenia nowych technologii, możemy szybciej skalować nasze rozwiązania” – mówi Oran Cummins, wiceprezes firmy Mastercard ds. interfejsów API. Nowe rozwiązania programistyczne odpowiadają m.in. za wsparcie dla usług Masterpass QR, obsługę aplikacji Qkr! oraz funkcji powiadamiania o limitach wydatków.

Zdaniem przedstawicieli firmy Mastercard udostępnione rozwiązania dla programistów znajdą zastosowanie m.in. w ramach projektów związanych z cyfrową transformacją i cyfryzacją procesów zakupowych, rozwojem nowych usług sprzedażowych, a także – wykorzystaniem koncepcji Internetu Rzeczy. Nowością są także API określone jako eksperymentalne. Ich wykorzystanie ma ułatwiać partnerom firmy Mastercard planowanie rozwoju usług oraz testowanie najnowszych technologii i aplikacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *