Zmiany kadrowe

Michał Możdżonek zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa ZUS ds. IT

Do czasu powołania jego następcy nadzór nad tym pionem będzie sprawowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska – podał ZUS w komunikacie.

Michał Możdżonek zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa ZUS ds. IT

Michał Możdżonek podał powody osobiste jako przyczynę rezygnacji. Formalnie jego poniedziałkową rezygnację musi przyjąć Rada Nadzorcza ZUS.

Jak ZUS podkreśla w oficjalnym komunikacie: “Zakończenie pełnienia misji w ZUS przez Michała Możdżonka, nie oznacza żadnych opóźnień w toczących się w Zakładzie dużych projektach informatycznych. Wszystkie istotne postępowania i prace związane z przetargiem na utrzymanie KSI ZUS, wprowadzeniem nowego sposobu autoryzacji e-zwolnień oraz wdrożeniem e-składki toczą się zgodnie z harmonogramem. Zgodnie z harmonogramem przebiegają również prace przy systemie informatycznym ZUS związane z obniżeniem wieku emerytalnego od 1 października“.

Michał Możdżonek został wiceprezesem w maju 2016 r., zastąpił członka zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów Radosława Stępnia. Wcześniej Michał Możdżonek przez wiele lat był związany z T-Mobile Polska. Jest też niezależnym ekspertem ds infrastruktury techniki komputerowej przy Komisji Europejskiej oraz wykładowcą na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *