Branża ITBiznesRynekPolecane tematy

Microsoft, EY i Senfino uruchomią w Warszawie centrum wsparcia startupów

W ramach inicjatywy Startberry w Warszawie powstanie nowe centrum coworkingowe. Firmy uczestniczące w programie Startberry otrzymają wsparcie biznesowe i technologiczne. Uruchomienie nowego ośrodka zaplanowano na lipiec 2017 roku.

Microsoft, EY i Senfino uruchomią w Warszawie centrum wsparcia startupów

W ramach skierowanej do młodych przedsiębiorstw inicjatywy uzyskają oni m.in. dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań firmy Microsoft, wiedzy technicznej, usług konsultingowych oferowanych przez EY, a także mentoringu i wsparcia ekspertów Senfino. Uczestnicy programu będą mogli skorzystać także z warsztatów oraz szkoleń dotyczących wykorzystania technologii Microsoft. Utworzone w ramach programu Startberry centrum coworkingowe ma pełnić rolę przestrzeni współpracy, wymiany pomysłów i relacji biznesowych, a także budowania innowacji.

Program Starberry jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Rozwoju. „Polska w perspektywie kilku lat ma ambicje stać się europejskim hubem nowych technologii. Taki potencjał w naszej młodej gospodarce widzimy nie tylko my, ale widzą też światowi eksperci. Skuteczne konkurowanie na arenie międzynarodowej będzie możliwe tylko wówczas, gdy polskie firmy w pełni rozwiną swój potencjał innowacyjny oraz zdolność do kreowania nowych i przełomowych modeli biznesowych, produktów i usług” – podkreśla Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów. “Mamy w Polsce fantastycznych absolwentów uczelni technicznych, mamy zorientowaną na wysokie technologie rządową strategię rozwoju, mamy wreszcie polskie startupy coraz śmielej podbijające rynki zagraniczne. Cieszymy się, że dostrzegają to tacy znaczący rynkowi gracze jak twórcy inicjatywy Startberry. To miejsce, gdzie będą mogły kiełkować młode, lokalne firmy, które już wkrótce dorównają sukcesowi światowych marek. Dzięki zaangażowaniu wszystkich partnerów, zarówno po stronie rządowej, jak i biznesowej, młody polski biznes zyskuje wsparcie w drodze na szczyt” – dodaje Mateusz Morawiecki.

Według zapowiedzi warszawski ośrodek Startberry stanowić będzie centrum wymiany wiedzy oraz miejsce spotkań społeczności startupów, developerów i przedsiębiorców. Firmy uczestniczące w programie Startberry zyskają możliwość łatwiejszego pozyskania klientów – także zagranicznych. „Poprzez to partnerstwo chcemy umożliwić każdemu polskiemu startupowi dostęp do zasobów, platformy technologicznej i ekspertów technicznych, co pomoże im w budowie cyfrowych kompetencji, ekspansji na nowe rynki i chwytaniu szans biznesowych” – podkreśla Satya Nadella, dyrektor generalny firmy Microsoft. Oficjalna zapowiedź uruchomienia centrum Startberry zbiegła się w czasie z pierwszą wizytą dyrektora generalnego koncernu Microsoft w Polsce. Co ważne, wsparcie w ramach programu Startberry dostępne będzie zarówno dla firm rozpoczynających działalność, jak również dla organizacji posiadających już pierwsze doświadczenia biznesowe i kontrakty handlowe.

Przedstawiciele EY zapewniają z kolei, że uczestnicy programu Startberry zyskają wsparcie prawne, a także możliwość skorzystania z usług doradztwa w obszarach związanych m.in. z finansami i sprzedażą. „Wspieranie młodych, innowacyjnych polskich przedsiębiorstw jest częścią naszej misji. Nie tylko dzielimy się z młodymi przedsiębiorcami naszą wiedzą biznesową w ramach szkoleń i sesji mentoringowych. Oferujemy im także dostęp do naszych polskich i międzynarodowych relacji, dzięki którym będą mogli rozwijać skrzydła. Ale też, wierzymy, że dzięki ich projektom i innowacjom będzie się zmieniać polskie otoczenie biznesowe” – podkreśla Jacek Kędzior, Partner Zarządzający w EY Polska.

Z oficjalnego komunikatu wynika też, że za przygotowanie i zarządzanie inicjatywą Startberry odpowiedzialny będzie zespół firmy Senfino, która powstała na bazie sukcesów zespołu deweloperskiego w konkursie Microsoft Imagine Cup. Przedstawiciele Senfino będą dzielić się też własnymi doświadczeniami z uczestnikami programu Startberry. „Powołując do życia Startberry wracamy do korzeni. Pamiętamy własne początki i wyzwania jakie wówczas stały przed nami. Teraz jako trochę starsi koledzy, mamy szansę pomóc tym, którzy są na początku tej drogi. Mają świetne pomysły i energię, ale czasami potrzebują wskazania właściwego kierunku. Dzisiaj to my możemy podzielić się sprawdzonymi praktykami ze społecznością startupową skracając tym samym ich drogę do rynkowej dojrzałości” – podkreśla Tomasz Rutkowski, dyrektor generalny Senfino. Uruchomienie nowego ośrodka zaplanowano na lipiec 2017 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *