InfrastrukturaRynek

Microsoft kupuje Movere i zapowiada ułatwienia w migracji do chmury Azure

Gigant z Redmond przejął firmę Movere, oferującą rozwiązania ułatwiające użytkownikom biznesowym przenoszenie ich zasobów informatycznych do chmury. Transakcja ma pozwolić na zapewnienie bardziej efektywnych rozwiązań klientom planującym migrację na platformę Azure.

Microsoft kupuje Movere i zapowiada ułatwienia w migracji do chmury Azure

Decyzja kierownictwa koncernu Microsoft nie jest specjalnym zaskoczeniem, bowiem rozwiązania Movere świetnie wpisują się zarówno w portfolio, jak i potrzeby oraz strategię firmy. Dość wspomnieć, że przedstawiciele koncernu ogłosili niedawno, że zamierzają bardziej agresywnie niż dotąd pozyskiwać klientów dla platformy Azure. Produkty Movere są zaś wręcz skrojone pod potrzeby organizacji planujących przeprowadzenie migracji do chmury Azure – firma miała status złotego partnera Microsoftu.

Szczegółów dotyczących transakcji zakupu Movere nie ujawniono. Wiadomo jednak, że najcenniejszym zasobem pozyskanym przez Microsoft wraz z zakupem założonej w 2008 roku spółki jest platforma Movere, która ułatwia wykrywanie, audytowanie, optymalizowanie i przekształcanie danych i systemów z myślą o ich migracji do chmury obliczeniowej. Z usług firmy, która była jednym z głównych graczy w segmencie takich rozwiązań, korzystały m.in. firmy McDonald’s oraz AT&T. Szefowie Movere opisują ją jako dostawcę platformy SaaS (Software as a service), która pozwala firmom podejmować bardziej świadome i trafne decyzje biznesowe, poprzez dostarczenie im kompleksowego obrazu ich infrastruktury IT w zaledwie jeden dzień. Dzięki temu podczas migracji menedżerowie mogą sprawniej monitorować i kontrolować swoje zasoby, optymalnie dobierając odpowiednie narzędzia chmurowe do specyfiki ich działalności i systemów. Teraz zapewne rozwiązania Movere będą oferowane jako usługi wspierające realizację projektów opartych na platformie Azure.

„Naszym priorytetem jest dostarczenie klientom kompleksowego rozwiązania, pozwalającego im na łatwe przeniesienie istniejących aplikacji i infrastruktury do Azure – niezbędne są do tego odpowiednie narzędzia, procesy i programy. Dlatego też cieszymy się pozyskując talent, technologię, ogromne doświadczenie i umiejętności przywódcze Movere, dzięki którym firma przez ostatnie 11 lat pomagała klientom w ich podróży do chmury. Innowacyjne rozwiązania z dziedziny wykrywania i audytowani zasobów Movere idealnie uzupełnią ofertę Azure Migrate oraz innych rozwiązań naszych partnerów, umożliwiając tym samym klientom łatwiejszą migrację do chmury” – komentują przedstawiciele Microsoftu na firmowym blogu. Gwoli ciekawostki, warto dodać, że Movere był dotąd również partnerem AWS (Advanced ISV Partner).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Microsoft kupuje Movere i zapowiada ułatwienia w migracji do chmury Azure”

  1. Ciekawy tekst, dużo przydatnych informacji – naprawdę czerpałam przyjemność z czytania. Migracja azure jest według mnie naprawdę idealnym rozwiązaniem, a jakby miała być jeszcze prostsza to już w ogóle byłaby rewelacja.