RynekPolecane tematy

Microsoft kupuje Nuance Communications, zapłaci niemal 20 mld USD

Przejęcie Nuance Communications ma stanowić ważny krok na drodze do rozwoju wyspecjalizowanych branżowo usług i rozwiązań odpowiadających na konkretne potrzeby biznesowe. Technologie spółki, za którą Microsoft zapłaci 19,7 mld USD, mają zostać wykorzystane m.in. w zakresie rozwoju skierowanej do sektora ochrony zdrowia oferty koncernu Microsoft. Rozwiązania Nuance Communications znajdą też zastosowanie w usługach chmurowych Azure, platformie komunikacyjnej Teams oraz w aplikacjach biznesowych Dynamics 365.

Microsoft kupuje Nuance Communications, zapłaci niemal 20 mld USD
Źródło: Microsoft

Najważniejsze informacje

  • Wykorzystanie technologii amerykańskiej spółki umożliwić ma m.in. rozszerzenie oferty usług Microsoft Cloud for Healthcare o zaawansowane rozwiązania analityki klinicznej.
  • Oparte na sztucznej inteligencji technologie głosowe Nuance Communications zostaną wykorzystane m.in. na potrzeby rozwoju funkcjonalności związanych z bezpieczeństwem oraz budowaniem zaangażowania klientów.
  • Rozwiązania Nuance są na dużą skalę wykorzystywane także w sektorach, takich jak: motoryzacja czy bankowość i finanse.

Przedstawiciele koncernu Microsoft podkreślają, że przejęcie Nuance Communications wpisuje się w strategię zakładającą zapewnienie klientom jak najlepszego wsparcia w zakresie projektów cyfrowej transformacji biznesu. Wykorzystanie technologii amerykańskiej spółki umożliwić ma m.in. rozszerzenie oferty usług Microsoft Cloud for Healthcare o zaawansowane rozwiązania analityki klinicznej. Microsoft zyska również dostęp do bazy klientów Nuance Communications, co ma szczególne znaczenie na rynku amerykańskim – wedle danych z 2020 roku z technologii firmy Nuace korzysta ponad połowa (55%) lekarzy i większość (75%) radiologów w Stanach Zjednoczonych.

Przedstawiciele obu firm zapewniają jednocześnie, że Microsoft i Nuance Communications będą nadal współpracować m.in. w obszarze rozwoju ekosystemu partnerów, a także zapewnienia zgodności z regulacjami i najwyższymi standardami w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa. Warto dodać, że z rozwijanych przez Nuance Communications technologii rozpoznawania mowy korzysta m.in. wbudowany w systemy operacyjne Apple asystent osobisty Siri. Rozwiązania Nuance są na dużą skalę wykorzystywane także w sektorach, takich jak: motoryzacja czy bankowość i finanse.

Przeczytaj również
Altkom Akademia rozwija działalność międzynarodową

Dodatkowo, związane z przetwarzaniem głosu technologie Nuance Communications znajdą zastosowanie w szeregu innych rozwiązań Microsoft, w tym w usługach chmurowych Azure, platformie komunikacyjnej Teams oraz w aplikacjach biznesowych Dynamics 365. Wedle zapowiedzi, oparte na sztucznej inteligencji technologie głosowe Nuance Communications zostaną wykorzystane m.in. na potrzeby rozwoju funkcjonalności związanych z bezpieczeństwem oraz budowaniem zaangażowania klientów. Mowa tu m.in. o systemach komunikacji IVR, wirtualnych asystentach głosowych, a także systemach uwierzytelniania biometrycznego. Rozwiązania Nuance Communications zostaną też wykorzystane na potrzeby rozwoju usług chmurowych i produktów Microsoft związanych ze sztuczną inteligencją. Przejęcie Nuance Communications ma zostać sfinalizowane do końca 2021 roku.

Wartość transakcji sięga 19,7 mld USD, co oznacza, że przejęcie firmy Nuance Communications jest obecnie drugą pod względem wartości transakcją tego typu, po sfinalizowanym pięć lat temu zakupie firmy LinkedIn.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.