Branża ITRynekPolecane tematy

Microsoft nagrodził dwunastu partnerów za współpracę w 2022 roku

Coroczne wyróżnienia przyznawane są firmom partnerskim, które wykazują się szczególnymi kompetencjami w zakresie innowacji i wdrażania u klientów rozwiązań opartych o technologię. Jak poinformowali przedstawiciele koncernu, tegoroczni laureaci są przykładem organizacji, które wykorzystują możliwości chmury do tworzenia innowacji oraz bezpiecznych i efektywnych rozwiązań wdrażanych u klientów Microsoft.

Microsoft nagrodził dwunastu partnerów za współpracę w 2022 roku

Globalnie Microsoft współpracuje z 400 000 partnerów w ponad 225 krajach i regionach. W Polsce spółka ma już prawie 7,5 tysiąca takich firm. “Ich praca i zaangażowanie mają kluczowy wpływ na rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej. Niezależnie od tego, czy chodzi o proste aplikacje, złożone systemy, czy różnorodne usługi, nasi partnerzy mają dostęp do nieograniczonych możliwości dzięki chmurze, która umożliwia tworzenie innowacji, skalowanie i różnicowanie typów rozwiązań, dostarczanych klientom, aby mogli odnieść sukces i stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku. To niezwykle odpowiedzialne zadanie, szczególnie dzisiaj, kiedy globalnie mierzymy się z kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa. W tym wszystkim zaufana technologia oraz jej umiejętne wdrożenie z użyciem odpowiednich narzędzi wymagają właśnie takich szerokich cyfrowych kompetencji” – skomentował Piotr Grzywacz, dyrektor kanału partnerskiego polskiego oddziału Microsoft.

Laureaci 2022

W głównej kategorii konkursowej, 2022 Microsoft Poland Partner of the Year nagrodę otrzymała firma Accenture Sp. z o.o. Jednym z kluczowych projektów realizowanych wspólnie z firmą Avanade jest AI-Led Claims Platform. To usługa oferowana na rynku ubezpieczeniowym, która dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i chmury obliczeniowej, zapewnia nowoczesną i zdalną likwidację szkód.

Tytuł New Star: Services otrzymała firma GFT Poland. Organizację wyróżniono za zaangażowanie w budowanie kompetencji chmurowych opartych o Microsoft Azure, dziesiątki zrealizowanych certyfikacji, szkoleń, szerzenie wiedzy na temat chmury wśród pracowników oraz za wychodzenie z nowatorską ofertą transformowania bankowości.

Wyróżnienie w kategorii New Star: ISV & StartUp trafiło do Ailleron S.A. Nagrodę przyznano za sukces w realizacji strategii cloud-first na trudnym, regulowanym rynku, dojrzałość architektury produktów i inwestycje w szybki rozwój kompetencji pracowników.

Partner Roku ISV to firma Tenderhut S.A. Organizacja ta w ostatnich latach znacząco zwiększyła wykorzystanie technologii Microsoft zarówno w zakresie oprogramowania korzystającego z chmury obliczeniowej Azure jak i osprzętu do wirtualnej rzeczywistości HoloLens. Ostatnie półtora roku współpracy zaowocowało nowymi produktami dla branży medycznej i sektora przedsiębiorstw. Tenderhut S.A. aktywnie sprzedaje swoje rozwiązania również firmom z branży farmaceutycznej. Finalistami w tej kategorii byli: Piwik PRO oraz Ebicom. W czerwcu 2022 roku TenderHut był także po raz drugi finalistą w globalnym konkursie Microsoft Partner of The Year w kategorii Mixed Reality. Z uznaniem kapituły konkursu spotkało się wówczas rozwiązanie Holo4Labs wdrażane w największych laboratoriach badawczych na świecie.

Kolejny już raz, doceniając pracę naszych spółek SoftwareHut, Holo4Labs, Holo4Med, Zonifero i Grow Uperion Microsoft zaliczył technologiczną grupę kapitałową TenderHut do grona swoich kluczowych partnerów” – powiedział Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy TenderHut. “Nagroda Partner Roku ISV w Polsce to dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt. To także potwierdzenie, że jesteśmy na właściwej ścieżce rozwoju przy boku rzetelnego partnera. Dzięki Microsoft  coraz prężniej działamy nie tylko w Europie i USA, ale również na wymagających azjatyckich rynkach” – dodał dziękując Microsoft za wsparcie na międzynarodowej arenie.

W kategorii Partner Roku Business Applications nagrodę otrzymała firma Xplus S.A., która realizuje projekty Dynamics 365. Nagrodzono ją za zaangażowanie w budowanie holistycznego podejścia branżowego, za tworzenie własnych rozwiązań wspierających klientów w automatyzowaniu procesów biznesowych, a także ponadprzeciętne wzrosty sprzedaży oraz wprowadzanie innowacji, co zostało docenione na poziomie światowym, czego wyrazem jest zaproszenie do prestiżowej grupy Partnerów Dynamics: Microsoft Business Applications Inner Circle. Finalistami w tej kategorii byli: Netwise i PwC.

Wyróżnienie dla Partnera Roku Microsoft Azure trafiło w ręce Bluesoft. Firma otrzymała nagrodę za szerokie zaangażowanie we wspólne działania sprzedażowe, operacyjną doskonałość, ekspercką wiedzę oraz wsparcie dużych projektów w segmencie klientów Enterprise i Corporate. Finalistami w kategorii byli: Elitmind oraz Accenture Sp. z o.o.

Z kolei Partnerem Roku Modern Work została firma Integrity Partners, którą wyróżniono za ekspercką wiedzę, imponujące wyniki sprzedaży i aktywne poszukiwanie nowych projektów. Finalistami w tej kategorii byli: Predica Group i Apn Promise SA.

W kategorii Partner Roku Modern Disti nagrodę otrzymała firma APN Promise SA. Wyróżniono ją za intensywne modernizowanie modelu biznesowego, które odzwierciedlało dynamicznie zmieniający się świat cyfryzacji i powszechnie dominującej chmury. Finalistami w tej kategorii byli: AB, Also oraz TD SYNNEX Poland Sp. z o.o.

Tytuł Partner Roku Microsoft Teams Rooms trafił do Exclusive Networks, firmy wcześniej znanej na polskim rynku pod nazwą Veracomp S.A. – Value Added Reseller i Value Added Distributor – lider sektora unified communication oraz szybko rozwijającego się sektora wideokolaboracji, największy dystrybutor certyfikowanych rozwiązań Microsoft Teams Rooms.

W tym roku przyznano również nagrody w trzech nowych kategoriach – Partner Roku Surface Commercial to firma IT Business Group. Firma ta od kilku lat regularnie osiąga wysokie wyniki sprzedaży co potwierdziła również najlepszym wynikiem w ostatnim roku finansowym. Finalistami w tej kategorii byli: ITnes.pl Sp. z o.o. oraz Integrity Partners Sp. z o.o.

Z kolei w kategorii Partner Roku Security zwyciężyła firma Integrity Partners, która potrafi zadbać o najwyższy poziom bezpieczeństwa każdej organizacji, wykorzystując eksperckie kompetencje i unikalną wiedzę swoich zespołów. Jak podkreślają przedstawiciele Microsoft, dla spółki tej bezpieczeństwo klientów w chmurze to najwyższy priorytet, a Zero Trust to zasada, którą kierują się na co dzień, komunikując, edukując i z sukcesem wdrażając ją w polskich organizacjach. Finalistami w tej kategorii byli: Predica Group oraz PwC.

I wreszcie w kategorii Partner Roku Competency Star wyróżniono Predica Group. Firma otrzymała nagrodę za to, że pracują w niej zaufani, kompetentni doradcy, oferujący wysoce zautomatyzowane rozwiązania umożliwiające i wspierające wdrożenia w chmurze.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *