SprzętRynek

Microsoft: Nowy Surface Pro bardziej wszechstronny, wydajny i bezpieczny

Bardziej wydajne procesory, dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym, lepsze nagłośnienie i mikrofony, a także obsługa transmisji danych w standardzie LTE Advanced oraz złącza USB-A i USB-C mają podnosić wszechstronność najnowszego urządzenia Microsoft z rodziny Surface w zastosowaniach typowych dla pracy zawodowej czy edukacji, zmienionych wskutek pandemii COVID-19. Urządzenie ma również kompleksowo wspierać m.in. rozbudowane mechanizmy zdalnej kontroli i zarządzania. Nowością jest też możliwość wymiany wbudowanego dysku.

Microsoft: Nowy Surface Pro bardziej wszechstronny, wydajny i bezpieczny

Zaprezentowany w połowie stycznia 2021 roku komputer Microsoft Surface Pro 7+ jest, zdaniem przedstawicieli producenta kolejnym krokiem ku zapewnieniu użytkownikom wygodniejszej i bardziej efektywnej pracy, szczególnie w zastosowaniach komercyjnych i edukacyjnych. I tak, przedstawiciele firmy Microsoft podkreślają, że przejście na pracę zdalną lub hybrydową było punktem zwrotnym dla wielu firm i pracowników – niezależnie od branży. Wobec konieczności zapewnienia wysokiej mobilności, możliwości wygodnego wykonywania pracy zdalnie oraz uczestniczenia w spotkaniach online oraz wsparcia dla wysokiej produktywności w modelu pracy zdalnej stało się wyzwaniem zarówno organizacyjnym, jak i osobistym, dotykającym wielu pracowników. Podobne wyzwania stały się powszechne także wskutek zamknięcia szkół i przejścia na nauczanie zdalne. Potrzebom związanym z tego typu zmianami odpowiadać mają rozwiązania wprowadzone w najnowszej generacji urządzeń Microsoft Surface Pro.

Komputer Surface Pro 7+ zachował kluczowe cechy konstrukcyjne znane z urządzeń Surface Pro wcześniejszych generacji. Zyskał jednak opcjonalną obsługę technologii LTE Advanced, która – jak podkreśla producent – pozwala zachować łączność w domu lub zdalnej lokalizacji nawet przy ograniczonej przepustowości sieci Wi-Fi.

Model Surface Pro 7+ został wyposażony w procesory Intel Core 11. generacji. Zdaniem producenta zapewniają one nawet o o 2,1-krotnie wyższą wydajność niż układy stosowane w poprzedniej generacji urządzeń, a także – co nie mniej ważne – czas pracy na zasilaniu akumulatorowym sięgający nawet 15 godzin. Urządzenie wyposażono też w dwa porty USB – po jednym w standardzie USB-A oraz USB-C. Dzięki tej zmianie łatwiejsze ma być m.in. jednoczesne wykorzystanie zewnętrznego monitora i urządzeń peryferyjnych. Użyteczność Surface Pro 7+ w zastosowaniach telekonferencyjnych zwiększyć ma natomiast zintegrowanie wbudowanych w urządzenie kamer Full HD 1080p – przedniej i tylnej – z głośnikami Dolby Atmos i dwoma dalekosiężnymi mikrofonami.

Odpowiedzią na potrzeby użytkowników biznesowych jest natomiast m.in. wsparcie dla dodatkowych funkcji zapewniających ochronę danych oraz zdalne zarządzanie urządzeniem – także pod kątem zapewnienia zgodności z firmowymi politykami w zakresie bezpieczeństwa. Urządzenie jest też zgodne m.in. z funkcjami Windows Enhanced Hardware Security. Możliwe jest również dostarczenie urządzeń Surface domów pracowników bezpośrednio z fabryki, w konfiguracji dopasowanej do obowiązujących w ich firmach reguł bezpieczeństwa. Surface Pro 7+ wyposażony jest również w możliwość wymiany dysku SSD, co sprzyjać ma m.in. poprawie bezpieczeństwa firmowych danych. W zapewnieniu bezpieczeństwa danych pomocna jest też funkcja Microsoft BitLocker.

Cennik dla nowego urządzenia rozpoczyna się od kwoty 4699 zł za model pozbawiony obsługi LTE. Najtańsza wersja Surface Pro 7+ for Business w konfiguracji LTE Advance kosztuje natomiast 5949 zł.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *