AplikacjeRynek

Microsoft ogłosił oficjalną datę premiery systemu Windows 11

Nowy system operacyjny dostępny będzie dla użytkowników od 5 października 2021 roku, w ramach bezpłatnej aktualizacji na komputerach z Windows 10 – poinformowali przedstawiciele Microsoft. Tego samego dnia do sklepów trafią również komputery z zainstalowanym Windows 11.

Microsoft ogłosił oficjalną datę premiery systemu Windows 11

Bezpłatna aktualizacja do Windows 11 prowadzona będzie etapami. Jak tłumaczą przedstawiciele producenta, wyciągnięto wnioski z wprowadzenia na rynek Windows 10 – obecnie Microsoft chce mieć pewność, że zapewnia użytkownikom najlepsze możliwe doświadczenia. W praktyce oznacza to, że w pierwszej kolejności aktualizację otrzymają nowe, kwalifikujące się do tego urządzenia. Następnie, w oparciu o modele analityczne, które uwzględniają kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki wpływające na proces aktualizacji, będzie ona stopniowo wprowadzana na komputerach znajdujących się już na rynku.

“Przewidujemy, że wszystkie kwalifikujące się urządzenia otrzymają bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11 do połowy 2022 roku” – powiedział Aaron Woodman, dyrektor marketingu w Microsoft. “Jeśli masz komputer z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do uaktualnienia, usługa Windows Update powiadomi Cię o jego dostępności. Możesz również sprawdzić, czy system Windows 11 jest gotowy dla Twojego urządzenia, wchodząc w Ustawienia > Windows Update i wybierając opcję Sprawdź aktualizacje” – dodał.

Eksperci Microsoft ponownie udostępnią też aplikację PC Health Check, dzięki której użytkownicy będą mogli sprawdzić czy ich sprzęt kwalifikuje się do aktualizacji.

Solidne kompedium wiedzy m.in. na temat tego jakie konkretne zmiany w stosunku do “dziesiątki” przyniesie Windows 11, czy jakie są minimalne wymagania sprzętowe dla tego systemu operacyjnego, znajdziecie w naszym poprzednim artykule. 

Na koniec dodajmy jeszcze, że przedstawiciele Microsoft poinformowali, iż dla użytkowników korzystających z urządzeń niekwalifikujących się do aktualizacji lub tych, którzy nie są gotowi na zmianę komputera, system Windows 10 jest nadal “właściwym wyborem”. Zapewnili jednocześnie, że będą go wspierać do 14 października 2025 roku, a kolejna aktualizacja Windows 10 pojawi się jeszcze w tym roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *