AplikacjeRynek

Microsoft udostępnia Windows 11 na większej liczbie komputerów PC

Przedstawiciele Microsoftu stwierdzili, że wdrażanie najnowszego systemu operacyjnego przebiega tak dobrze, że zwiększają jego dostępność. Jednocześnie koncern zablokował aktualizację Windows 11 dla komputerów, które posiadają niezgodny sterownik firmy Intel.

Microsoft udostępnia Windows 11 na większej liczbie komputerów PC

Przypomnijmy, że wdrażanie najnowszego systemu rozpoczęło się 5 października, a przyśpieszono je pod koniec tego samego miesiąca po tym, jak modele uczenia maszynowego ustaliły, że jest on bezpieczny dla większej liczby komputerów z systemem Windows 10.

Microsoft narzucił surowe minimalne wymagania sprzętowe dla nowego systemu operacyjnego, co powoduje wiele problemów – według szacunków tylko połowa firmowych stacji roboczych spełnia obecnie te wymagania.

Jednak instalacja Windows 11 na sprzęcie, który spełnia warunki, powoduje wystarczająco dobre wrażenia, aby rozszerzyć jego wdrożenie.

„W naszych pierwszych fazach wdrażania systemu Windows 11 stale obserwujemy wysoki wskaźnik pozytywnych doświadczeń z aktualizacjami i opinii użytkowników dotyczących kwalifikujących się urządzeń, zidentyfikowanych przy użyciu naszego modelu uczenia maszynowego. Na podstawie tych danych przyśpieszamy tempo wdrażania, szybciej niż pierwotnie zapowiadaliśmy, a teraz udostępniamy uaktualnienie systemu Windows 11 szerzej dla kwalifikujących się urządzeń z systemem Windows 10” – poinformowali przedstawiciele amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Komputery, na których może być dokonana aktualizacja systemu, stanowią około 40% z 1,3 miliarda komputerów z systemem Windows 10. Microsoft zakłada jednak, że większość organizacji przejdzie na nowy sprzęt obsługujący system Windows 11 do października 2025 roku.

Niestety, użytkownicy chcący zaktualizować swój sprzęt napotykają wiele błędów. Microsoft potwierdził, że instalator może mieć problemy z aktualizacją aplikacji, w tym antywirusa od firmy Kaspersky. „Aplikacje, których to dotyczy, mogą się nie otwierać po próbie aktualizacji lub naprawy” – zauważyli specjaliści Microsoft. I tak, chcąc obejść ten problem, należy odinstalować daną aplikację, a następnie zainstalować jej najnowszą wersję.

System Windows 11 ma także problemy ze zgodnością ze sterownikami sprzętowymi Intela. „Intel i Microsoft wykryły problemy z niezgodnością z niektórymi wersjami sterowników dla technologii Intel Smart Sound Technology (Intel SST) i Windows 11. Urządzenia z systemem Windows 11 z zagrożonym sterownikiem Intel SST mogą otrzymać błąd z niebieskim ekranem” – wskazali eksperci Microsoft. Problem ten był na tyle poważny, że amerykański koncern przestał oferować system Windows 11 urządzeniom z systemem Windows 10, ze wspomnianym sterownikiem firmy Intel.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Microsoft udostępnia Windows 11 na większej liczbie komputerów PC”

  1. Windows 11 to najlepsze co udało się Microsoftowi zaraz po Visual Studio Code. Absolutny majstersztyk. Linuksiarze mogą już płakać i kompilować jądro pogrążeni w depresji