Wdrożenia

Międzynarodowy producent profili z tworzyw sztucznych wdroży system IFS Applications 10 w chmurze

Primo Group wykorzysta oprogramowanie IFS na potrzeby zintegrowania oraz digitalizacji kluczowych procesów biznesowych. Efektem wdrożenia rozwiązania ma być m.in. skrócenie czasu wprowadzania nowych produktów na rynek. System IFS Applications będzie wykorzystywany w oddziałach firmy Primo Group w 8 krajach, w tym w Polsce.

Międzynarodowy producent profili z tworzyw sztucznych wdroży system IFS Applications 10 w chmurze

Primo Group, międzynarodowy producent profili z tworzyw sztucznych, wdroży system IFS Applications 10 w chmurze, aby połączyć wszystkie procesy biznesowe o krytycznym znaczeniu w jednym, kompleksowym i przyjaznym użytkownikowi rozwiązaniu. Wdrażane w modelu chmury obliczeniowej oprogramowanie IFS pomoże producentowi tworzyw sztucznych zdigitalizować kluczowe procesy biznesowe w zakładach produkcyjnych w Europie i Azji.

Primo to globalna spółka, która specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji ekstrudowanych profili z tworzyw sztucznych i kompozytów dla takich sektorów, jak nauki przyrodnicze, transport, budownictwo, instalacje morskie, energetyka czy instalacje elektroenergetyczne i oświetleniowe.
Jako rozwijająca się firma posiadająca zakłady produkcyjne w ośmiu krajach na całym świecie, Primo musiała wymienić swój dotychczasowy system biznesowy na kompleksowe rozwiązanie, które potrafi obsłużyć cały jej łańcuch wartości począwszy od finansów, a skończywszy na planowaniu produkcji i raportowaniu.

Po przeprowadzeniu procesu ewaluacji konkurencyjnych rozwiązań firma Primo zdecydowała się na system IFS Applications. IFS Applications pomoże zdigitalizować szereg procesów o krytycznym znaczeniu dla działalności firmy Primo, w tym szacowanie i zarządzanie ofertami, skracając czas ich realizacji i pozwalając na szybsze wprowadzanie nowych produktów do obrotu. Inne istotne funkcje to zaawansowane planowanie produktu, zarządzanie projektami, planowanie zleceń produkcyjnych i kompleksowe zarządzanie jakością (TQM). Rozwiązanie firmy IFS zostanie wdrożone w ramach usługi IFS Managed Cloud w zakładach grupy w Chinach, Danii, Finlandii, Niemczech, Norwegii, Polsce, Rosji i Szwecji.

„Potrzebowaliśmy rozwiązania, które obsługiwałoby wszystkie aspekty naszej złożonej produkcji, pomogłoby nam zwiększyć sprzedaż poprzez usprawnienie procesów oraz zapewniłoby pełną integrację z systemem finansowym i CRM” – powiedziała Marika Solgård-Olli, ERP Manager w firmie Primo. „Dzięki nowoczesnej i przyjaznej użytkownikowi obsłudze system IFS Applications spełnił wszystkie nasze wymagania i upewnił nas, że warto związać się z IFS jako wiarygodnym partnerem biznesowym wspomagającym nas w rozwoju”.

Elni Kullmer, dyrektor zarządzająca IFS na Skandynawię, dodała: „Firmy patrzące w przyszłość zdają sobie sprawę, że modernizacja ich systemów biznesowych to najszybszy i najbardziej niezawodny sposób na zapewnienie wiodącej pozycji i osiągnięcie celów biznesowych. Poprzez zwrócenie uwagi na procesy biznesowe i zastosowanie odpowiednich rozwiązań dających użytkownikom realne możliwości generowania pozytywnych zmian, można wyeliminować wąskie gardła w działalności. To wspaniałe, móc powitać firmę Primo wśród naszej rosnącej społeczności klientów z sektora produkcyjnego, zatem z niecierpliwością oczekujemy wzajemnie korzystnej współpracy”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *