Rynek

Ministerstwo Edukacji i Nauki dołączyło do programu Shape the Future Microsoft

Projekt ten umożliwia obniżenie kosztów dostępu do narzędzi cyfrowych dla uczniów i nauczycieli. Dzięki udziałowi w programie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą miały możliwość zakupienia po preferencyjnych cenach tabletów, laptopów i komputerów stacjonarnych z najnowszym oprogramowaniem.

Ministerstwo Edukacji i Nauki dołączyło do programu Shape the Future Microsoft

Zakupiony sprzęt szkoły otrzymają z zainstalowanym systemem Windows oraz możliwością uzyskania bezpłatnych licencji Office 365 (plan A1). W połączeniu z urządzeniami edukacyjnymi przygotowanymi przez producentów urządzeń (np. Dell, Lenovo, HP, Acer) stworzyć to ma kompletną, jednolitą i bezpieczną platformę komunikacyjno-dydaktyczną dla szkół.

Udział w projekcie nie wiąże się ze zobowiązaniami ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki czy instytucji edukacyjnej. W ramach programu producenci sprzętu ustalają ceny urządzeń ze wspomnianym systemem operacyjnym, bazując na licencjach edukacyjnych „Education only”.

Platforma narzędzi cyfrowych dla edukacji

Platformę narzędzi cyfrowych dla edukacji tworzy system operacyjny Windows 10 Pro Edu oraz 11 Pro Edu w połączeniu z bezpłatnymi licencjami na Office 365 (w planie A1), w tym Teams. W ramach bezpłatnego planu nauczyciele i uczniowie korzystają również z poczty e-mail, dysku chmurowego OneDrive, aplikacji Office Online czy wspólnego notesu zajęć dla klasy OneNote Class Notebook.

Jak podkreślają przedstawiciele Microsoft, wspomniana platforma posiada rozwiązania, które gwarantują najwyższy poziom cyberbezpieczeństwa charakterystyczny dla licencji korporacyjnych. Oprócz aplikacji środowisko Office 365 zapewnia zintegrowaną usługę zarządzania tożsamością użytkowników Azure Active Directory. Każdy nauczyciel, który posiada konto w usłudze Office 365, może zalogować się nim w systemie Windows 10 Pro lub 11 Pro. Windows dostępny w programie Shape the Future to wersja systemu operacyjnego klasy biznesowej oferująca wszystkie standardy bezpieczeństwa dostępne w systemie Windows 10 Pro i 11 Pro.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *