Programowanie

Multicloud w praktyce: połączenie Microsoft Azure i Oracle Cloud

Microsoft i Oracle ogłosiły partnerstwo w zakresie współpracy usług chmurowych, umożliwiające klientom migrację i uruchamianie obciążeń korporacyjnych o znaczeniu newralgicznym na platformie Microsoft Azure i Oracle Cloud. Przedsiębiorstwa mogą teraz łączyć usługi Azure, takie jak Analytics i AI, z usługami Oracle Cloud, takimi jak Autonomous Database.

Multicloud w praktyce: połączenie Microsoft Azure i Oracle Cloud

Daje to klientom możliwość uruchamiania jednej części obciążenia w ramach platformy Azure i innej części tego samego obciążenia w ramach chmury Oracle, partnerstwo zapewnia im wysoce zoptymalizowaną, najlepszą w obu chmurach obsługę. Działając razem, Azure i Oracle Cloud oferują klientom kompleksową obsługę wszystkich usług i aplikacji w chmurze, których potrzebują do prowadzenia całej swojej działalności” – argumentują przedstawiciele obu firm.

Łączenie Azure i Oracle Cloud za pomocą współdziałania usług sieci i zarządzania tożsamością znacznie ułatwia migrację systemów do chmury. Partnerstwo to zapewnia bezpośrednią, szybką i niezawodną łączność sieciową między dwoma chmurami, a jednocześnie zapewnia najwyższej klasy obsługę klienta i wsparcie, jakiego użytkownicy oczekują od obu dostawców” – dodają.

Oprogramowanie Oracle na platformie Oracle Cloud i oprogramowanie Microsoft na platformie Azure umożliwia tworzenie nowych i innowacyjnych scenariuszy biznesowych, takich jak uruchamianie pakietu Oracle E-Business Suite lub Oracle JD Edwards na platformie Azure przy użyciu Oracle Autonomous Database działającej na platformie Exadata w chmurze Oracle. „Mając w portfolio chmurę wybieraną przez 95% przedsiębiorstw z listy Fortune 500, koncentrowaliśmy się przede wszystkim na pomaganiu naszym klientom w cyfrowej transformacji” – powiedział Scott Guthrie, wiceprezes Microsoft, szef Działu chmury i sztucznej inteligencji. „Dzięki doświadczeniu Oracle w obsłudze klientów Enterprise, sojusz z tą firmą jest dla nas naturalnym wyborem, ponieważ pomagamy naszym wspólnym klientom przyspieszyć migrację firmowych aplikacji i baz danych do chmury publicznej” – dodaje.

Oracle Cloud oferuje kompletny pakiet zintegrowanych aplikacji do obsługi sprzedaży, usług, marketingu, zasobów ludzkich, finansów, łańcucha dostaw i produkcji, a także wysoce zautomatyzowaną i bezpieczną infrastrukturę drugiej generacji opartą na Oracle Autonomous Database” – powiedział Don Johnson, wiceprezes Oracle, szef Działu Cloud Infrastructure. „Oracle i Microsoft od dziesięcioleci obsługują klientów korporacyjnych. Dzięki tej współpracy nasi wspólni klienci mogą migrować cały zestaw istniejących aplikacji do chmury bez konieczności ich zmieniania, zachowując już poczynione inwestycje” – dodaje.

W wyniku partnerstwa obie firmy udostępniają użytkownikom:

  • • Bezproblemowe połączenie Azure i Oracle Cloud, co umożliwia klientom rozszerzenie lokalnych centrów danych na obie chmury. To bezpośrednie połączenie jest dostępne od dziś w Ashburn (USA) i Azure US East, z planami rozszerzenia na kolejne regiony w przyszłości.
  • • Ujednolicone zarządzanie tożsamością i dostępem, dzięki ujednoliconej obsłudze pojedynczego logowania i automatycznej identyfikacji użytkowników do zarządzania zasobami w Azure i Oracle Cloud. Aplikacje Oracle będą mogły korzystać z usługi Azure Active Directory jako platformy zarządzania tożsamością i dostępem.
  • • Wdrażanie aplikacji Oracle (JD Edwards EnterpriseOne, E-Business Suite, PeopleSoft, Oracle Retail, Hyperion) na platformie Azure z bazami danych Oracle (RAC, Exadata, Autonomous Database) wdrożonymi w Oracle Cloud. Te same aplikacje Oracle będą również certyfikowane do uruchamiania na platformie Azure z bazami danych Oracle w Oracle Cloud.
  • • Model wsparcia dla firm ITwe wdrażaniu nowych funkcji, który umożliwi im wykorzystanie istniejących procesów obsługi klienta.
  • • Oracle Database będzie nadal certyfikowany do uruchamiania w Azurew różnych systemach operacyjnych, w tym Windows Server i Oracle Linux.

Sojusz między Microsoftem a Oracle jest mile widzianą nowością, ponieważ będziemy mogli przyspieszyć cyfrową transformację w Albertsons i wykorzystać pełną wartość chmury publicznej. Pozwoli nam to tworzyć rozwiązania cross-cloud, które optymalizują wiele naszych obecnych inwestycji, wykorzystując maksymalnie elastyczność, skalowalność i wydajność chmury publicznej” – komentuje Anuj Dhanda, wiceprezes i dyrektor IT w Albertsons Companies.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *