CyberbezpieczeństwoPolecane tematy

Na czym polegał mechanizm inwigilacji stosowany przez NSA

Technicznie jest on bardo prosty. Wpinamy się w łącze i kopiujemy cały ruch. Szczególnie narażone są centra przetwarzania danych stosujące zdalną replikację. Na ogół nikt nie szyfruje prywatnego łącza bo szyfrowanie dużych przepustowości jest drogie, a prywatne łącza powinny być bezpieczne, ponieważ… są prywatne.

Na czym polegał mechanizm inwigilacji stosowany przez NSA

Autorzy tekstu w Washington Post wspominają o “bezpośrednich łączach” National Security Agency z centrami danych Google i Yahoo na całym świecie. NSA ponoć współpracowała ze swoim brytyjskim odpowiednikiem. Kongres przyznał NSA odpowiednie prawa w 2008 roku, kiedy to zmieniono Foreign Intelligence Surveillance Act. Zgodnie z artykułem 702, National Security Agency została upoważniona do zobowiązania firmy technologiczne, aby dzieliły się informacjami o swoich użytkownikach.

Poskładanie nagranego ruchu i wyciągnięcie z niego informacji wymaga dużych zasobów ale jest jak widać wykonalne. Podobny mechanizm stosowano w przypadku telefonów. Nagrywano wszystko w tym rozmowy szefów państw. Nie podsłuchiwano pani Merkel tylko wszystkich jak leci. Prawdziwa wywiadowcza broń masowego rażenia jeszcze gorsza niż dedykowana inwigilacja polityków. Pewnie w kolejnej rundzie wyścigu zbrojeń odpowiedzią na masowe podsłuchiwanie będzie masowe szyfrowanie.

Więcej na stronie Washington Post.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *