Rynek

Najbardziej popularne hasła w wyszukiwarce Google w 2020 roku

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że tym czym internauci żyli przez mijające dwanaście miesięcy był koronawirus. Hasło to znalazło się na pierwszym miejscu zarówno polskiego, jak i globalnego zestawienia Rok w wyszukiwarce Google. W pierwszej dziesiątce haseł najbardziej zyskujących na popularności znajdziemy także te związane ze zdalną pracą oraz nauczaniem.

Najbardziej popularne hasła w wyszukiwarce Google w 2020 roku

Nie mogło być inaczej, 2020 rok naznaczony był koronawirusem i ogólnoświatową pandemią. Okazuje się, że szukaliśmy nie tylko informacji o samym wirusie, ale także o tym, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju i gdzie odnotowano najwięcej przypadków zachorowań. Hasła koronawirus w Polsce i koronawirus mapa znalazły się kolejno na 2. i 7. miejscu zestawienia. Wielu internautów poszukiwało również wszelkich porad dotyczących COVID-19 (4. miejsce w Polsce). Także ludzie na całym świecie chcieli dowiedzieć się, jakie są objawy nowego wirusa (8. miejsce na liście globalnej).

Najbardziej popularne hasła w wyszukiwarce Google w 2020 roku

Rok 2020 zaskoczył nas nie tylko pandemią czy lockdownem, ale także związanymi z nimi nowymi sposobami funkcjonowania. Jedną z największych rewolucji przeszła w tym roku szkoła, która w wielu krajach, w tym również w Polsce, z dnia na dzień musiała przestawić się na nauczanie zdalne. Home office i praca na odległość zagościła też w wielu firmach. Nic więc dziwnego, że w pierwszej dziesiątce najszybciej zyskujących na popularności wyszukiwań polskich internautów znalazły się nazwy narzędzi do komunikowania się online, takie jak Google Classroom i Microsoft Teams. Hasła te zajęły odpowiednio 5. i 6. miejsce. Z kolei na liście globalnej na 4. miejscu uplasował się Zoom.

Ponadto cały świat obserwował też wybory prezydenckie w USA, interesował się prezydentem elektem, a także żegnał koszykarza Kobego Bryanta, który zginął w katastrofie helikoptera na początku tego roku.

Przeczytaj również
Raport Pracuj.pl: IT najpopularniejszą specjalizacją w I półroczu 2022 roku

Hasła najszybciej zyskujące na popularności – cały świat:

  1. Koronawirus
  2. Wyniki wyborów
  3. Kobe Bryant
  4. Zoom
  5. IPL
  6. Indie vs. Nowa Zelandia
  7. Koronawirus aktualizacje
  8. Koronawirus objawy
  9. Joe Biden
  10. Google Classroom
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *